‘Εχασε ευκαιρία για διπλό ο Ρήγας, 1-1 στη Φιλιππιάδα

Χωρίς νικητή και με σκορ 1-1 έληξε ο αγώνας ανάμεσα στον Εθνικό Φιλιππιάδας και τον Ρήγα Φεραίο, με τους Βελεστινιώτες να παίρνουν τον πρώτο εκτός έδρας πόντο για φέτος, αλλά να μην μπορούν να πάρουν και την πρώτη νίκη στην ιστορία τους στη Φιλιππιάδα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν νωρίς με τον Γκίκα (20′), ισοφαρίστηκαν στο 66′ με τραβηγμένο πέναλτι και αγωνίστηκαν με παίκτη παραπάνω για το τελευταίο δεκάλεπτο, δημιουργώντας στις καθυστερήσεις την τελευταία σημαντική φάση του παιχνιδιού με τον Λάμπρου, ενώ πιο μπροστά είχαν χάσει μεγάλη ευκαιρία με τον Σέττο να πάρουν εκ νέου το προβάδισμα. Ουσιαστικά, η ομάδα του Λάκη Μπακάλη μπορούσε το διπλό και έχασε μία καλή ευκαιρία να κατακτήσει τους πρώτους τρεις πόντους μακριά από το σπίτι της.