Είχε εύκολο έργο στο Καρπενήσι, 0-5 η Νίκη το Βελούχι

Εύκολο έργο είχε η Νίκη στο Καρπενήσι, όπως αναμενόταν, με την ομάδα των Ξηροφώτου-Μπούις να επανέρχεται στις νίκες στο πρωτάθλημα με το ευρύ 0-5, ρίχνοντας πολύ τον ρυθμό της στην επανάληψη μετά το 0-4 του πρώτου 45λεπτου.

Στο 10’ με σουτ του Τζιώρα εντός περιοχής στο πρώτο δοκάρι μετά από συρτή μπαλιά του Γενιτσαρίδη από τα δεξιά έγινε το 0-1. Δέκα λεπτά αργότερα η Νίκη καθάρισε από νωρίς το παιχνίδι με ένα δεύτερο γκολ από τον Μπάιριτς, με τον Κροάτη να βλέπει να έρχεται πάνω του η μπάλα μετά από απόκρουση της άμυνας του Βελουχίου σε κόρνερ της Νίκης από τα αριστερά και με απευθείας σουτ εκτός περιοχής, χωρίς καν κοντρόλ την έστειλε στη δεξιά γωνία του Ρεσίτη.