Κόλλησαν στην ισοπαλία Καλαμάτα και Χανιά!

Στην ισοπαλία έμειναν Καλαμάτα και Χανιά (1-1), με τις δύο ομάδες να χάνουν την ευκαιρία να σκαρφαλώσουν ακόμη περισσότερο στον βαθμολογικό πίνακα. Έτσι, οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 6η θέση με 30 βαθμούς, τέσσερις περισσότερους από τους Κρητικούς.

Η Καλαμάτα άνοιξε το σκορ με ωραίο τελείωμα του Ρόβα στο 45’+2′, με το 1-0 να είναι και το σκορ, με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στην ανάπαυλα. Έξι λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τον τρόπο να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα, έπειτα από ψύχραιμο πλασέ του Μάναλη. Στα εναπομείναντα λεπτά, οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να βρουν το γκολ που θα τους δώσει τη νίκη, με το 1-1 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.