Μεγάλη πρόκριση στα πέναλτι για τη Νίκη μέσα στην Ιτέα

Η Νίκη των πολλών προβλημάτων κατάφερε να δώσει μία ακόμη μεγάλη χαρά στους φιλάθλους της, αφού κέρδισε με 2-3 στα πέναλτι στην Ιτέα στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής τον γηπεδούχο Αστέρα μετά το 2-2 του 90λεπτου, που έμεινε και στην παράταση. Η βολιώτικη ομάδα θα μπορούσε να δώσει τέλος στο ματς με το 0-3 από τον Ντόλγκι, αλλά ο Ουκρανός υπερβολικά χαλαρός κλότσησε την ευκαιρία.

Η Νίκη προηγήθηκε στο πρώτο μέρος με σκόρερ τους Λάιο και Αναστασίου στο 18’ και 37’, αλλά στο δεύτερο ισοφαρίστηκε με δύο γκολ του Σεΐτι στο 61’ και το 76’.

Στα πέναλτι, ενώ δεν βρήκαν δίχτυα τόσο ο Μέτσε όσο και ο Λάιος, το ίδιο συνέβη και με τους Πανάκη και Σεΐτι, με συνέπεια όλα να κριθούν στην Πέμπτη εκτέλεση. Ο Κραγιόπουλος ήταν εύστοχος, ο Γεωργουσόπουλος άστοχος και η Νίκη πανηγύρισε την πρόκριση.