Νέα ήττα στις λεπτομέρειες για την Αγριά BC

Πηγή φώτο: FB/Photo-Synthesis Thanasis Kotsopoulos

Για ακόμα ένα παιχνίδι η Αγριά BC γνώρισε την ήττα (πέμπτη στη σειρά) στις λεπτομέρειες, αυτή τη φορά από τον ΑΟ Τρίκαλα με 72-75, σε ένα ματς που κρίθηκε στις τελευταίες επιθέσεις της τέταρτης περιόδου. Οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο τυχεροί στις τελικές τους προσπάθειες και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα με τρεις πόντους διαφορά. Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ΑΟ Τρίκαλα πέρασε με δέκα πόντους μπροστά, αλλά στη συνέχεια η Αγριά τη μάζεψε. Στα 40 δευτερόλεπτα πριν τη λήψη του ματς σφυρίχτηκε από τους διαιτητές αντιαθλητικό φάουλ στον Κοψιαλή –κι ενώ η Αγριά προσπαθούσε να περάσει μπροστά.
Τα δεκάλεπτα: 27-20, 37-35, 53-54, 72-75
Αγριά BC (Γκουγκουτούδης-Στρατίκης): Κουρατίδης, Λουκίδης 8(1), Καραμανλής 10(1), Σακκάς 8(2), Σταυροθεόδωρος 10, Σούλκο 18(2), Χριστάκης, Ρώσσιος, Αμπάρης 14 (2), Σκαμάγκας 4(1), Χαρχαρής, Κοψιαλής.