Πέμπτο σερί ροζ φύλλο για την Αγριά στην Α1 ΕΣΚΑΘ

Την πέμπτη συνεχόμενη νίκη πέτυχε το απόγευμα της Κυριακής (26/11) η ομάδα της Αγριάς στην έδρα της, επικρατώντας της Α.Ε. Τρικάλων με 81-60.
Το ματς κρίθηκε στο τέταρτο δεκάλεπτο, στο οποίο με εκπληκτική άμυνα και αποτελεσματικότητα στην επίθεση η ομάδα του Στέφανου Τύμπα έκανε επιμέρους σκορ 24-9.
Για τους νικητές απουσίαζαν οι τραυματίες Παρισάκης και Ακριβόπουλος καθώς και ο Κουρατίδης για επαγγελματικούς λόγους.
Η Αγριά έφτασε στο 5-2 και ισοβαθμεί στη 2η θέση με το Πολυαθλητικό Τρικάλων.
Δεκάλεπτα: 19-20, 40-33, 57-51, 81-60
Γ. Σ. Αγριάς (Τύμπας): Μανώλης, Αρχοντής, Καραμανλής 6, Ντάκης 10 (2), Τουτουντζόγλου 5 (1), Καλαϊτζής 21 (2), Σκαμάγκας 12 (2), Γκουντόπουλος 9, Ξηρόπουλος 16, Καρασάββας 2

12. Τιτάνες Αλμυρού 7

*Ο ΝΕΣ Λάρισας έχει αφαίρεση ενός βαθμού λόγω ποινής από την αγωνιστική περίοδο 2022-23. Εναν αγώνα λιγότερο έχουν ΝΕΣ Λάρισας και Γ.Σ. Αμπελώνα.