Πλήρωσε το καταστροφικό πρώτο πεντάλεπτο στο β’ μέρος ο Βόλος 2004

Η ενδεκάδα του Α.Σ. Βόλος 2004 με τον ΟΦΗ

Ένα καταστροφικό πρώτο πεντάλεπτο στο δεύτερο μέρος ήταν αρκετό, για να γκρεμίσει ο Βόλος 2004 ό,τι είχε χτίσει στο πρώτο 45λεπτο του ματς με τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο. Αυτό το διάστημα δέχθηκε τρία γκολ και τελικά η βολιώτικη ομάδα έφυγε ηττημένη με 4-0 από το γήπεδο του Κρουσσώνα Ηρακλείου για την 14η αγωνιστική της Α’ Εθνικής Ποδοσφαίρου Γυναικών.

Η ομάδα της Ελενας Κουσκούνη υποχώρησε κατά δύο θέσεις και είναι πλέον 11η και στο μείον δύο από την ένατη θέση που χαρίζει τη σωτηρία μετά τις νίκες της Καστοριάς και της ΑΕΛ.

Ο δεύτερος γύρος ξεκίνησε άσχημα για τις Βολιώτισσες, που στο πρώτο μέρος έκαναν καλή εμφάνιση, ήταν συμπαγείς αμυντικά και είχαν σε καλή μέρα τη νεαρή τερματοφύλακα Θεοχάρη, η οποία παρά τα τέσσερα γκολ που δέχθηκε, ήταν διακριθείσα.

Ωστόσο, το ξεκίνημα του δεύτερου 45λεπτου ήταν ό,τι χειρότερο. Παράπονα υπάρχουν για την εχθρική, όπως χαρακτηρίζεται, διαιτησία του Λασιθιώτη Ταμπουρατζή, ο οποίος έδωσε όλα τα σφυρίγματα υπέρ του ΟΦΗ, εκνευρίζοντας τις παίκτριες του Α.Σ. Βόλος 2004, ενώ διαμαρτυρίες υπήρξαν για οφσάιντ στο τέταρτο γκολ.

Η Καλαμπέροβα άνοιξε το σκορ στο 47’, για να έρθει η Ριμπάνσκα ένα λεπτό αργότερα να κάνει το 2-0 με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ. Στο 50’ η Μουστάκ εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε η Μπριάνα από την Κοκμοτού, ενώ στο 61’ η Ριμπάνσκα έκλεισε το σκορ με το δεύτερο προσωπικό της γκολ.

Ντεμπούτο ως αλλαγή στο 85′ έκανε η Ολλανδή Μαρτίνες, ενώ η έτερη ξένη, η Αμερικανίδα γκολκίπερ Νόιμαν, ήταν τραυματίας.

ΟΦΗ: Γκάρντνερ, Πατερνά, Κουκουλάκη, Κυδωνάκη, Σηφάκη, Πέιου, Δρακογιαννάκη, Καλαμπέροβα, Μουστάκ, Μπριάνα, Ριμπάνσκα

Έπαιξαν και οι: Ζέρβα, Γουνάκη, Αεράκη, Κατιρτσίδου, Παπακωνσταντή

ΒΟΛΟΣ 2004: Θεοχάρη, Κοκμοτού, Νικοπούλου, Βέτσικα, Νέννε, Νάνου Ευαγ. (85’ Νάνου Ευφρ.), Παπαδοπούλου Σ. (85’ Μαρτίνες), Κατσιγιάννη, Κέκου, Γκέκα (65’ Τσούκα), Μπάρτζου (46’ Ζήγρα).