Ρεκόρ VAR: Ακυρώθηκαν τέσσερα γκολ της Σασουόλο στο ματς με τη Νάπολι

Η Νάπολι νίκησε το Σάββατο το βράδυ με 2-0 για την 36η αγωνιστική του Καμπιονάτο τη Σασουόλο, αλλά η είδηση του ματς ήταν πως ακυρώθηκαν τέσσερα γκολ των φιλοξενούμενων για οφσάιντ και τα τέσσερα σωστά, όπως έδειξε το VAR!

Η Σασουόλο πέτυχε το πρώτο της γκολ στο 32ο λεπτό με τον Ντζούριτσιτς αλλά ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Τέσσερα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι σκόραραν και πάλι, με τον Ντζούριτσιτς να είναι και πάλι αυτός που χρίστηκε σκόρερ αλλά ο Τραορέ στο ξεκίνημα της φάσης ήταν σε θέση οφσάιντ. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ακυρώθηκε και το τρίτο γκολ της Σασουόλο με «δράση» τον Καπούτο στο 49ο λεπτό ως οφσάιντ.  Λίγο αργότερα και πάλι ο Καπούτο σκόραρε αλλά ήταν και πάλι σε θέση οφσάιντ.