Σαραγόσα: «Αξίζαμε τους τρεις βαθμούς απέναντι στον Ολυμπιακό Βόλου»

O Oλυμπιακός Βόλου θα μπορούσε να έχει πάρει τους τρεις βαθμούς στην πρεμιέρα της Super League 2 απέναντι στον Πανσερραϊκό, ωστόσο τα δύο τέρματα του Κανίς και προφανώς το δεύτερο με το οποίο οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στέρησαν δύο βαθμούς από τους «ερυθρόλευκους». Ωστόσο ο προπονητής του Πανσερραϊκού Ζεράρ Σαραγόσα εκτίμησε ότι η ομάδα του άξιζε τη νίκη.

Τις δηλώσεις του Ισπανού προπονητή έδωσε στη δημοσιότητα η ΠΑΕ Πανσερραϊκός, επισημαίνοντας τα εξής: «Αξίζαμε τους τρεις βαθμούς της νίκης. Στα πρώτα 30 λεπτά παίξαμε πολύ καλό ποδόσφαιρο και δημιουργήσαμε 2-3 καθαρές ευκαιρίες, ενώ πετύχαμε κι ένα γκολ. Στο τελευταίο τέταρτο του πρώτου ημιχρόνου, δεχτήκαμε 2 γκολ από αντεπιθέσεις, κάτι που το συζητήσαμε και πρέπει να το διορθώσουμε. Τα λάθη σε αυτή την κατηγορία στοιχίζουν, το γνωρίζουμε και πρέπει να το εμπεδώσουμε με σκληρή δουλειά. Οι παίκτες μου σήμερα έπαιξαν με όλες τους τις δυνάμεις και προσπάθησαν πολύ, για την ανατροπή, πέτυχαν 2 γκολ και άξιζαν κάτι παραπάνω. Υπήρχε αρκετός χαμένος χρόνος στο ματς, που δεν δόθηκε από τον διαιτητή. Δεδομένων των συνθηκών, με την μακρά αγωνιστική απραξία κρατάμε τα θετικά και τον έναν βαθμό και προχωράμε μπροστά».