Τα αποτελέσματα της ΕΣΚΑΘ και οι βαθμολογίες

Με νίκη με 83-61 επί του Σπάρτακου Λάρισας ο ΓΣ Αλμυρού παρέμεινε στην 1η θέση της βαθμολογικής κατάταξης στον 1ο Όμιλο της Α1 ΕΣΚΑΘ την Κυριακή (1/12). Την ίδια στιγμή η Αγριά επικράτησε 67-52 επί του Αιολικού και συγκατοικεί στη 2η θέση μαζί με τη Νίκαια 2012.

Συνολικά τα αποτελέσματα:
Φοίβος 2002-Νίκαια 2012 84-88
ΓΣ Βόλου-Κεραυνός 69-53
ΑΕΒ Διμηνίου-Ίωνας 47-64
Ελευθεριακός-Αστέρας Λάρισας 88-52
Σπάρτακος-ΓΣ Αλμυρού 61-83
Αγριά-Αιολικός 67-52

Η βαθμολογία
1. ΓΣ Αλμυρού 14
2. Νίκαια 2012 13
3. Αγριά 13
4. Αιολικός 12
5. Ίωνας 11
6. Σπάρτακος Λ. 11
7. Φοίβος 10
8. ΓΣ Βόλου 10
9. Κεραυνός 9
10. ΑΕΒΔ 8
11. Ελευθεριακός 8
12 Αστέρας Λ. 7

H επόμενη αγωνιστική (8η):
Νίκαια 2012-Αγριά
Κεραυνός-Φοίβος 2002
ΓΣ Βόλου-ΑΕΒΔ
Αιολικός-Ελευθεριακός
Αστέρας Λάρισας-Σπάρτακος
ΓΣ-Αλμυρού-Ίωνας

Α2 ΕΣΚΑΘ
Η Ανάληψη παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογικής κατάταξης, καθώς πήρε την εκτός έδρας νίκη επί του Ερμή Αγιάς 2018. Η Ανόρθωση ακολουθεί κατά πόδας, ισοβαθμώντας ωστόσο με την Ιωλκία, που πήρε τη νίκη στη Λάρισα επί του Ίκαρου Νεάπολης.

Συνολικά τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:
Ανόρθωση-Α.Σ. Φαρσάλων 84-43
Γ.Σ. Σκιάθου-Δήμητρα Ευξεινούπολης 20-0 ά.α.
Νέοι ΑΕΛ-Κένταυρος Ζαγοράς 61-29
Ίκαρος Λ.-Ιωλκία 38-47
Ερμής Αγιάς 2018-Ανάληψη 57-60
Ρεπό:BC Volos

Η βαθμολογία
1. Ανάληψη 14
2. Ανόρθωση 13
3. Ιωλκία 13
4. BC Volos 10
5. Νέοι ΑΕΛ 10
6. Σκιάθος 8
7. Ίκαρος Νεάπολης 8
8. Ερμής 2018 8
9. Κένταυρος Ζαγοράς 7
10. Δήμητρα Ευξεινούπολης 6
11. ΑΣ Φαρσάλων 6
* Η Δήμητρα Ευξεινούπολης έχει έναν μηδενισμό και -1 βαθμό

Η επόμενη αγωνιστική (8η):
ΑΣ Φαρσάλων-ΓΣ Σκιάθου
Κένταυρος Ζαγοράς-Ανόρθωση
Δήμητρς Ευξεινούπολης-Ίκαρος-Λάρισας
Ιωλκία-Ερμής Αγιάς 2018
Ανάληψη-BC Volos

Β’ ΕΣΚΑΘ
Οι Τιτάνες Αλμυρού ηττήθηκαν στην Χάλκη Λάρισας από τον τοπικό Ηρακλή και έπεσαν στη 2η θέση μετά και τη νίκη του Τυρνάβου επί της Αναγέννησης Καλοχωρίου. Δύο βαθμούς άνευ αγώνος εξασφαλίζει απέναντι στον Ολυμπιονίκη η Σκόπελος, με την ομάδα του Βόλου να μηδενίζεται και να της αφαιρείται ένας βαθμός.

Συνολικά τα αποτελέσματα:
Άδμητος-ΑΕ Πλατυκάμπου 51-58
Αρμένιο-ΓΣ Φαρσάλων Κ21 76-35
Σκόπελος-Ολυμπιονίκης 20-0 ά.α.
Ηρακλής Χάλκης-Τιτάνες Αλμυρού 64-54
ΓΣ Τυρνάβου-Αναγέννηση Καλοχωρίου 71-52

Η βαθμολογία
1. ΓΣ Τυρνάβου 10
2. Τιτάνες Αλμυρού 9
3. Αρμένιο 9
4. Σκόπελος 8
5. Πλατύκαμπος 7
6. Ηρακλής Χάλκης 7
7. Άδμητος Βελεστίνου 6
8. Αναγέννηση Καλοχωρίου 5
9. Ολυμπιονίκης 4
10. ΓΣ Φαρσάλων Κ21 5
*Μείον έναν βαθμό από πέρυσι έχουν Αναγέννηση Καλοχ. και Ηρακλής Χάλκης.
**Η Αναγέννηση Καλοχωρίου και ο Ολυμπιονίκης έχουν από έναν μηδενισμό και μείον έναν βαθμό φέτος.

Η επόμενη αγωνιστική

Ολυμπιονίκης-Ηρακλής Χάλκης
Πλατύκαμπος-Σκόπελος
Άδμητος-Αρμένιο
Τιτάνες Αλμυρού-ΓΣ Τυρνάβου
Αναγέννηση Καλοχωρίου-ΓΣ Φαρσάλων Κ21