Το 4Χ4 ο Λεβαδειακός με διπλό επί του Καμπανιακού

Τις τέσσερις νίκες σε ισάριθμες αγωνιστικές στον πρώτο όμιλο της Superleague 2 έφτασε ο Λεβαδειακός, καθώς επικράτησε με 2-0 στην έδρα του Καμπανιακού και παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 12 πόντους.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο του ματς και κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα στις αρχές των δύο ημιχρόνων. Αρχικά στο 10ο λεπτό ο Κουϊρουκίδης με πλασέ νίκησε τον Κασαπίδη για το 0-1.

Στα πρώτα δευτερόλεπτα του δεύτερου μέρους ο σκόρερ είχε δοκάρι και τελικά το 0-2 ήρθε στο 48′, όταν ο Βήχος βρήκε τον κατάλληλο χώρο και με ωραίο σουτ έκανε το 0-2, που παρέμεινε ως τη λήξη.

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ: Κασαπίδης, Π. Καθάριος, Μπούσης, Νικολαΐδης, Φροσύνης, Σαρβανίδης, Γαρύφαλλος (71′ Παπακωνσταντίνου), Τότσκα (57′ Ζαννάκης), Γιουκούδης, Πόζογλου (57′ Μάνιος), Ν. Καθάριος (64′ Έππας).

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Κροφ, Βήχος, Χάμοντ, Τσάπρας, Μπελμόντ (60′ Συμελίδης), Νίκας (85′ Ντεντάκης), Κουϊρουκίδης (60′ Νικολιάς), Πίρινεν, Γιαννιώτας (60′ Ρομό), Λιάγκας, Λούα Λούα (60′ Πολέττο).

12.Απόλλων Πόντου 0 (1-8).

*Πέντε ματς έχουν δώσει Αναγέννηση Καρδίτσας, ΑΕΛ, Κοζάνη, Μακεδονικός, Αιολικός, τέσσερα ΠΑΟΚ Β’ και Λεβαδειακός και τρία ΑΕΚ Β’, Ηρακλής, Νίκη, Απόλλων Πόντου και Καμπανιακός.