Βαριά ήττα για τον Ολυμπιακό Βόλου, 100-63 από τους Ίκαρους Τρικάλων

Πηγή φώτο: sportrikala.gr

Ένα δεκάλεπτο άντεξε στην πίεση των Ικάρων Τρικάλων ο Ολυμπιακός Βόλου που αγωνίστηκε με αρκετά προβλήματα απέναντι στο τρικαλινό σύνολο. Στη δεύτερη περίοδο και μέχρι το τέλος του αγώνα οι Ίκαροι κυριάρχησαν πλήρως στην αναμέτρηση και έφτασαν στη νίκη με 100-63.

Οι γηπεδούχοι είχαν περισσότερες επιλογές σε όλα τα επίπεδα, και με τους Κατσαρέ και Γκιουλέκα να σκοράρουν συνεχώς και με πέντε συνολικά παίκτες είχαν διψήφιο αριθμό πόντων, κατάφεραν να λυγίσουν εύκολα τον Ολυμπιακό Βόλου. Από τους «ερυθρόλευκους» οι Β. Μπουσκολίτης, Ίλτσογλου και Μούμογλου έδωσαν επιθετικές ανάσες, ωστόσο δεν αρκούσαν για να δώσουν κάτι παραπάνω στην ομάδα τους.

Τα δεκάλεπτα: 24-15, 54-29, 82-51, 100-63

Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Φρύδας, Βλάχος 4, Κολότσιος 13 (3), Κρεμμύδας 5 (1), Κατσαρές 26 (5), Τζορμπατζάκης 5 (1), Ραμίδης, Μέξης 13, Μπάρδας 6, Γκιουλέκας 17 (2), Μακρής 11 (1).

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Χροναίος, Μπεκρής 3, Μπούρας 2, Ιλτσόγλου 17 (2), Μπόγδανος 7, Μπουσκολίτης Φ., Μπουσκολίτης Β., 18 (2), Σκαμάγκας 1, Ευτυχίδης 1, Μούμογλου 14.