Μαθηματική Εταιρία: Αποτελέσματα Διαγωνισμού «ΘΑΛΗΣ 2019» για την Α΄ Γυμνασίου

Ανακοινώθηκαν από την Επιτροπή Διαγωνισμών του Παραρτήματος Ν. Μαγνησίας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας (Ε.Μ.Ε.), τα αποτελέσματα του 9ου Τοπικού Μαθητικού Διαγωνισμού στα Μαθηματικά «Ο Θαλής για την Α΄», που πραγματοποιήθηκε στις 9 Νοεμβρίου 2019 και διοργανώθηκε από το Τοπικό Παράρτημα της Ε.Μ.Ε.
Όπως αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση, «στον 9ο Τοπικό Διαγωνισμό συμμετείχαν 170 μαθητές και μαθήτριες της Α΄ Γυμνασίου από όλα τα σχολεία του Ν. Μαγνησίας και από αυτούς διακρίθηκαν 88 συμμετέχοντες οι οποίοι θα λάβουν μέρος στην επόμενη και τελευταία φάση του διαγωνισμού «Ο Ευκλείδης για την Α΄» που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 18 Ιανουαρίου 2020 στις 9.00 π.μ. στα ίδια εξεταστικά κέντρα που εξετάστηκαν στην Α΄ Φάση του διαγωνισμού. Η Διοικούσα Επιτροπή του Παραρτήματος Ν. Μαγνησίας της Ε.Μ.Ε. συγχαίρει τους διακριθέντες μαθητές και τις μαθήτριες, τις οικογένειές τους και τους καθηγητές τους που τους στηρίζουν στην προσπάθειά τους αυτή και τους εύχεται καλή επιτυχία στη Β΄ φάση.
Με σκοπό την ενίσχυση των μαθητών το Παράρτημα της ΕΜΕ διοργανώνει δωρεάν μαθήματα προετοιμασίας τα οποία θα πραγματοποιηθούν στο 1ο Γυμνάσιο Βόλου (Κύπρου 48) τις ακόλουθες ημερομηνίες: Σάββατο 14/12/2019 & Κυριακή 15/12/2019 και Σάββατο 11/01/2020 & Κυριακή 12/01/2020, το πρωί από τις 10.00 έως τις 13.00. Όσοι μαθητές και μαθήτριες επιθυμούν να συμμετάσχουν στα μαθήματα προετοιμασίας παρακαλούνται να συμπληρώσουν την αντίστοιχη φόρμα εγγραφής στην ιστοσελίδα του Παραρτήματος: ememag.gr για την έγκαιρη οργάνωση των αιθουσών και των καθηγητών που θα διδάξουν. Παρακαλούνται επίσης οι Διευθυντές/Καθηγητές των διακριθέντων μαθητών να ενημερώσουν τους επιτυχόντες μαθητές και μαθήτριές τους και σε περίπτωση μη ορθής αναγραφής του ονόματός τους να αποστείλουν σχετικό μήνυμα με το σωστό ονοματεπώνυμο στο mail του Παραρτήματος. Διευκρινίζεται ότι τα αποτελέσματα του 80ου Πανελληνίου Μαθηματικού Διαγωνισμού «Ο Θαλής» για τους μαθητές Β΄ και Γ΄ Γυμνασίου και Α΄, Β΄, Γ΄ Λυκείου θα ανακοινωθούν από τα κεντρικά της Ε.Μ.Ε. προσεχώς. Οι μαθητές και μαθήτριες της Α΄ Γυμνασίου που διακρίνονται και προκρίνονται καταγράφονται στον παρακάτω.

9ος ΤΟΠΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ Α΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ «ΘΑΛΗΣ» 2019″

ΕΠΩΝΥΜΟ-ΟΝΟΜΑ-ΣΧΟΛΕΙΟ
Φαράντος Βασίλειος- 6ο Γυμνάσιο Βόλου
Ζαφειριάδη Ευαγγελία- 5ο Γυμνάσιο Βόλου
Παπατριανταφύλλου Αρίστη- 3ο Γυμνάσιο Βόλου
Μωραϊτίδης Κυριάκος -7ο Γυμνάσιο Βόλου
Ρίζος Κωνσταντίνος- 1ο Γυμνάσιο Βόλου
Τοπάλη Αλίκη-Ευφροσύνη -1ο Γυμνάσιο Νέας Ιωνίας
Καλοβεδούρη Ευφροσύνη -Γυμνάσιο Αργαλαστής
Παπασταύρος Γεώργιος- Μουσικό Γυμνάσιο Βόλου
Ζιάκα Ιωάννα-Μιχαέλα -Γυμνάσιο Κάτω Λεχωνίων
Καμβρογιάννη Ευαγγελία-Μαρία- 1ο Γυμνάσιο Νέας Ιωνίας
Κατσαβριά Ελευθερία-Πασχαλία – 1ο Γυμνάσιο Βόλου
Μπακοστέργιου Σοφία -Γυμνάσιο Βελεστίνου
Παν Ενχούι -3ο Γυμνάσιο Βόλου
Αλεξανδρής Δημοσθένης -7ο Γυμνάσιο Βόλου
Μπατακόγιας Παναγιώτης -Γυμνάσιο Βελεστίνου
Μπόλη Μαρία-Ειρήνη -Γυμνάσιο Ιωλκού
Παν Τσια Χούϊ -3ο Γυμνάσιο Βόλου
Παρίση Ευαγγελία -Μουσικό Γυμνάσιο Βόλου
Λάμι Μαριλένα- Γυμνάσιο Κάτω Λεχωνίων
Ασπρούδη Φιλίτσα -5ο Γυμνάσιο Βόλου
Γιαννίσης Αλέξανδρος 5ο Γυμνάσιο Βόλου
Καρναβά Μαρία -Γυμνάσιο Ιωλκού
Κωνσταντινίδη Σεβαστιανή -5ο Γυμνάσιο Βόλου
Ορφανού Αθανασία-Στεφανία -3ο Γυμνάσιο Βόλου
Μανώλης Όθωνας- Ιδ. Γυμνάσιο «Προμηθέας»
Γκρίνιας Γεώργιος -2ο Γυμνάσιο Αλμυρού
Ζιάκα Δήμητρα -Γυμνάσιο Κάτω Λεχωνίων
Θωμαΐδης Ιάσονας -Μουσικό Γυμνάσιο Βόλου
Προβίδα Δήμητρα -4ο Γυμνάσιο Βόλου
Σκούρα Μαργαρίτα -Γυμνάσιο Κάτω Λεχωνίων
Σταθάκη Αικατερίνη -3ο Γυμνάσιο Βόλου
Παπαναστασίου Ειρήνη -1ο Γυμνάσιο Βόλου
Καραμάνου Ιωάννα-Φωτεινή- 7ο Γυμνάσιο Βόλου
Μπαμπλένη Κατερίνα -3ο Γυμνάσιο Βόλου
Παλάγγας Αθανάσιος -3ο Γυμνάσιο Βόλου
Γουσουτίδη Χριστίνα -1ο Γυμνάσιο Νέας Ιωνίας
Ποντίδα Σοφία -Μουσικό Γυμνάσιο Βόλου
Ζαχαρού Αριστέα-Νεκταρία -2ο Γυμνάσιο Βόλου
Μάρας Γεώργιος -Μουσικό Γυμνάσιο Βόλου
Σαρακατσάνος Ανάργυρος- 7ο Γυμνάσιο Βόλου
Τέγου Νικολέτα -Γυμνάσιο Σκοπέλου
Ζιώγας Δημήτριος -1ο Γυμνάσιο Βόλου
Παπαρούνα Μαρία -4ο Γυμνάσιο Βόλου
Καλόγηρος Ζήσης- 7ο Γυμνάσιο Βόλου
Σμυρνή Παρασκευή -10ο Γυμνάσιο Βόλου
Φιλίππου Αλεξία -2ο Γυμνάσιο Βόλου
Χρήστου Παντελής-Παναγιώτης-1ο Γυμνάσιο Βόλου
Κωτίδης Ελευθέριος Μουσικό Γυμνάσιο Βόλου
Μάγος Άγγελος -5ο Γυμνάσιο Βόλου
Δασκαλάκη Δανάη-Κωνσταντίνα -7ο Γυμνάσιο Βόλου
Μουζάς Γεώργιος -2ο Γυμνάσιο Αλμυρού
Πίσπα Νινέττα -3ο Γυμνάσιο Βόλου
Χολέβα Ειρήνη- Γυμνάσιο Στεφανοβικείου
Καραφέρης Βασίλειος -5ο Γυμνάσιο Βόλου
Σκουφογιάννης Κωνσταντίνος -7ο Γυμνάσιο Βόλου
Τσιάρας Γεώργιος- Γυμνάσιο Νέας Αγχιάλου
Ζγουλέτας Στέργιος -1ο Γυμνάσιο Αλμυρού
Λαΐνας Ιωάννης -Μουσικό Γυμνάσιο Βόλου
Σπανδώνης Νικόλαος -4ο Γυμνάσιο Νέας Ιωνίας
Γάκη-Βλάχου Σοφία- 6ο Γυμνάσιο Βόλου
Μάνος Φώτης -4ο Γυμνάσιο Βόλου
Γούναρης Δημήτριος -1ο Γυμνάσιο Βόλου
Μπασιά Δέσποινα- 4ο Γυμνάσιο Νέας Ιωνίας
Πατέρα Μελίνα -2ο Γυμνάσιο Βόλου
Αντωνάκη Βενετία -Γυμνάσιο Αγριάς
Βασιλείου Ελένη -Γυμνάσιο Αγριάς
Βέτσικας ΚωνσταντίνοςΜάριος -1ο Γυμνάσιο Αλμυρού
Γιάτσιου Σταυρούλα- Γυμνάσιο Βελεστίνου
Δέρρης Αθανάσιος -Γυμνάσιο Νέας Αγχιάλου
Ευσταθίου Φωτεινή -Γυμνάσιο Ιωλκού
Καραγεώργος Κωνσταντίνος -2ο Γυμνάσιο Αλμυρού
Καραγεώργος Ευάγγελος -1ο Γυμνάσιο Αλμυρού
Κατσιάβαλου Ελένη -6ο Γυμνάσιο Βόλου
Κεραμιόπουλος Οδυσσέας -Γυμνάσιο Σκοπέλου
Κοθώνας Άγγελος -10ο Γυμνάσιο Βόλου
Λεμονή Μαρία-Ρηγίνα -Γυμνάσιο Σκοπέλου
Μακρής Μιχαήλ -Γυμνάσιο Σούρπης
Μαμούρα Αντωνία -Γυμνάσιο Ευξεινούπολης
Νέμτσα Γεωργία -Γυμνάσιο Βελεστίνου
Πανίδης Ναθαναήλ-Παναγιώτης- 6ο Γυμνάσιο Βόλου
Ποντίδας Ιωάννης -Μουσικό Γυμνάσιο Βόλου
Τσατσαράγκου Ειρήνη- 1ο Γυμνάσιο Βόλου
Γκίκα Θεοδώρα -3ο Γυμνάσιο Βόλου
Φασουλίδη Ευτυχία- 1ο Γυμνάσιο Βόλου
Αποστολόπουλος Νικόλαος -5ο Γυμνάσιο Βόλου
Κατσούλα Ευθαλία -Γυμνάσιο Τρικερίου
Παπαϊωάννου Γεώργιος -1ο Γυμνάσιο Βόλου
Σαμιώτης Ελευθέριος- Ιδ. Γυμνάσιο «Προμηθέας»