Ήττα με 2-1 για τη Νίκη στη Νέα Σμύρνη

Δεν τα κατάφερε η Νίκη Βόλου και ηττήθηκε στη Νέα Σμύρνη από τον Πανιώνιο για τη 12η αγωνιστική της Super League. Οι κυανόλευκοι έχασαν με 2-1 από τους κυανέρυθρους και μετά από αυτό το αποτέλεσμα, είδαν τον Πανιώνιο και τη σωτηρία να απομακρύνονται…

Ο Πανιώνιος κατάφερε να προηγηθεί με πλασέ του Φούντα στο 29’, ενώ έκανε δύο τα τέρματα του με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 49’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κολοβού.

Η Νίκη εκτός από ελάχιστες περιπτώσεις δεν έδειξε τίποτα το αξιόλογο επιθετικά, ωστόσο κατάφερε στο 83’ να μειώσει με τον Αναστασόπουλο και να δώσει ένα νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι για τα τελευταία λεπτά, όπου πίεσε αρκετά και έδειξε ένα διαφορετικό πρόσωπο. Οσο κι αν προσπάθησε όμως δεν μπόρεσε να πετύχει ένα δεύτερο γκολ και να πάρει τουλάχιστον τον βαθμό.