Αφησε πίσω τη συντριβή και κέρδισε εύκολα τη Φάλκο το Περιστέρι

Το Περιστέρι στην 2η αγωνιστική του Basketball Champions League κέρδισε εύκολα την ουγγρική Φάλκο με 87-70. Ουσιαστικά η ομάδα του Σπανούλη έβγαλε αντίδραση μετά την βαριά ήττα της πρεμιέρας από τη Λε Μαν, πέτυχε την πρώτη του νίκη στο BCL κι ανέβηκε στο 1-1, ενώ οι Ούγγροι έχουν δύο ήττες σε ισάριθμα ματς.

Το Περιστέρι μετά το αρχικό ξάφνιασμα πήρε το προβάδισμα και έκλεισε με +7 την πρώτη περίοδο και με +11 το πρώτο μέρος, ενώ όταν είδε τους αντιπάλους του να πλησιάζουν στους τέσσερις στην αρχή του δεύτερου 20λεπτου, πάτησε «γκάζι» και ξέφυγε και πάλι. Ουσιαστικά δεν απειλήθηκε και κατάφερε να κατακτήσει την πολύτιμη νίκη με άνεση.

Δεκάλεπτα: 23-16, 45-34, 62-49, 87-70