Ακάθεκτοι οι δρομείς του ΣΔΥΒ, που συμμετείχαν σε τέσσερις ακόμη αγώνες (pics)

Δύο βδομάδες πριν τη διεξαγωγή του Αυθεντικού Μαραθωνίου, οι δρομείς του ΣΔΥΒ έτρεξαν σε αρκετούς αγώνες που έγιναν στην Ελλάδα. Το πρωί του Σαββάτου την 28η Οκτωβρίου μεγάλη εμφάνιση πραγματοποίησε στην Κρήτη ο Χρήστος Αγνουσιώτης και κατέλαβε τη 2η θέση στα 44 χιλιόμετρα του Sfakia Sky Marathon (υψομετρική 3.050 μέτρα), σε κοινό τερματισμό με τον Φώτη Ματσίγκο και χρόνο 5 ώρες 40:19.

2η θέση στα Σφακιά για τον Αγνουσιώτη

Την Κυριακή στον αγώνα «Λίμνη Νευρόπολη 2023» στο Όρος Καλλίδρομο με εκκίνηση από το Παλαιοχώρι Δωριέων του Δήμου Αμφίκλειας-Ελάτειας, ο Νίκος Βαούτης έδωσε συνέχεια στους εξαιρετικούς αγώνες του και κατέλαβε τη 2η θέση στα 10 χιλιόμετρα με 1:04:31. Στα 21χλμ 58ος ήταν ο Χαράλαμπος Ταγάρας με 2:52:18 και 91ος ο Γιάννης Μυλωνάς με 3:14:15.

2η θέση στη Νευρόπολη για τον Βαούτη

Ο 3ος Παλλατίδειος Ημιορεινός Δρόμος 26,8 χιλιομέτρων έγινε με εκκίνηση από την πλατεία του Αχλαδοχωρίου και τερματισμό στο Σιδηρόκαστρο και 11ος τερμάτισε ο Κωνσταντίνος Χαρντ με 2:46:04, ενώ 23ος ήταν ο Αλέξανδρος Τσιγάρας με 3:33:57, τρίτος μάλιστα στην κατηγορία. Στα 6χλμ ο Ντίνος Πεταλωτής τερμάτισε 72ος με 41:53.

Η Σταυρούλα Μορφογιάννη έτρεξε και φέτος στο Ladies Run. Ο ξεχωριστός αυτός αγώνας απόστασης 5 χιλιομέτρων γίνεται στον Αστέρα Βουλιαγμένης. Αγωνίστηκαν 824 γυναίκες και η αθλήτρια μέλος του ΣΔΥΒ κατέλαβε την 70η θέση με χρόνο 28:00.