Αποτελέσματα και σκόρερ στην Α’ ΕΠΣΘ (Σάββατο 4/12)

Ακρόπολη-Σαρακηνός 1-1

Ισόπαλο έληξε το παιχνίδι στο Σέσκλο ανάμεσα σε Ακρόπολη και Σαρακηνό. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ με σουτ από πλάγια θέση του Βαλωτή, μετά από πάσα του Μαυρίδη. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 20’ με τον Παγώνη, εκμεταλλευόμενος το χάσιμο της μπάλας μέσα από τα χέρια του τερματοφύλακα του Σαρακηνού Κοντογιάννη.

Αστέρας-Ρήγας 1-4

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερες δυσκολίες ο Ρήγας πέρασε μέσα από τον Ριζόμυλο, επικρατώντας με 1-4 του Αστέρα. Ο Σουγκάρης άνοιξε το σκορ στο 12’ με σουτ έξω από την περιοχή, ενώ ο Βλιώρας μετά από ασίστ του Γιώργου Αγροκώστα έγραψε το 0-2 στο 37’. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 56’ ο Ξηρομερίτης έπιασε την κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Αποστολίδη για να μειώσει σε 1-2 το σύνολο του Τάκη Παρισσάκη, αλλά δέκα λεπτά αργότερα ο Γάρος με κεφαλιά έδωσε εκ νέου προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του, μετά από εκτέλεση φάουλ του Σουγκάρη. Ο τελευταίος εκτέλεσε το κόρνερ στο 77’ για να βρει το κεφάλι του Πάσχου, για το τελικό 1-4.