Αποτελέσματα σε play off και play out στη Β’ ΕΠΣΘ (Σάββατο 9 Απριλίου)

Δύο παιχνίδια περιελάμβανε το πρόγραμμα των της Β’ ΕΠΣΘ, ένα για τα play off κι ένα για τα play out, με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν.

Κένταυρος ΝΠ-Α.ΠΟ.Β. 0-2
Καλύτερη η Α.ΠΟ.Β. από τον Κένταυρο ΝΠ και φυσιολογικά επικράτησε με 0-2. Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, με το σκορ να ανοίγει στο 60’, όταν ο Τσόχας έβγαλε την ασίστ για τον Ρέκκα, ο οποίος με πλασέ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Εφτά λεπτά αργότερα ο Τσόχας και πάλι τροφοδότησε τον Έντι Νταϊλάνι αυτή τη φορά, για να διαμορφώσει το τελικό 0-2, για την ομάδα του Βασίλη Σιγάλα.

Χλόη-Ελευθεριακός 2-4
Πέρασε από την έδρα της Χλόης ο Ελευθεριακός με 2-4. Για την ομάδα του Κώστα Τσουρίκα οι σκόρερ ήταν οι Γεροβασίλης και Ανδριώτης, στο 37’ και στο 75’ αντίστοιχα, κάνοντας το 1-1 (σκορ ημιχρόνου) και το 2-3. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 25’, πήραν προβάδισμα με 1-2 στο 57’, έκαναν το 1-3 στο 63’ και διαμόρφωσαν το τελικό 2-4 στο 85’.