Δείτε πλούσιο φωτορεπορτάζ του αγώνα της Νίκης Βόλου στο Πανθεσσαλικό

Συναρπαστικό στην εξέλιξή του ήταν το παιχνίδι Νίκη Βόλου-Βέροια, στο Πανθεσσαλικό.

Ήταν ένα παιχνίδι με αρκετές φάσεις και στα δύο ημίχρονα. Η Βέροια προηγήθηκε 0-1, στο 30’ με τον Βραζιλιάνο, Λούκας Ράμος, σε μια φάση διαρκείας στην περιοχή των γηπεδούχων.

Στο 36’ έγινε το 1-1. Ο Πάνος έκανε τη σέντρα και ο Τζοβάρας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Το 1-1 ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στο 55’ η Βέροια είχε δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Οικονόμου. Η Νίκη Βόλου έχασε, από την πλευρά της, μεγάλες ευκαιρίες με Τζιώρα (65’) και Γαβριηλίδη (74’) για να γίνει το 2-1, στο 81΄, με τον Τσουκαλά. Ο σκόρερ πλάσαρε τον Βελλίδη και έδωσε το προβάδισμα στη Νίκη.

Το 2-1 παρέμεινε μέχρι τις καθυστερήσεις. Η Βέροια ισοφάρισε σε 2-2 με πέναλτι του Πασά στο 90’+4’, απόφαση που αμφισβήτησαν έντονα οι γηπεδούχοι. Το 2-2 ήταν το τελικό σκορ.