Δεύτερη νίκη για τον Ιάσονα Α.Μ., 1-3 τον Άνθιμο Γαζή

Για την παραμονή έχει ξεκινήσει ο Ιάσων Άλλης Μεριάς στον 1ο όμιλο της Β’ ΕΠΣΘ, αλλά έχει καταφέρει να κάνει το δύο στα δύο, παίρνοντας μετά τη νίκη έδρας στην πρεμιέρα ένα σημαντικό διπλό στη Γατζέα, επικρατώντας με 1-3 του Άνθιμου Γαζή, που είχε πολλές απουσίες.

Στο 30’ ο Κιπτίου  από το ύψος του πέναλτι μετά από τροφοδότηση του Κουκουτσέλου που ξέφυγε από την αριστερή πλευρά, έγραψε το 0-1, ενώ με τη σέντρα στο δεύτερο μέρος έγινε το 0-2. Ο Βαλάντης Χρηστάκης έκανε ένα τάκλιν στο χώρο του κέντρου που μετατράπηκε σε πάσα για τον Κουκουτσέλο, ο οποίος έβγαλε και δεύτερη ασίστ αυτή τη φορά για τον Μπαρδάνι, που εκτέλεσε από κοντά.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 78′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δανιλόπουλου,  με τον Ιάσονα να έχει μείνει λίγα λεπτά πριν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ροδοβίτη με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ωστόσο, η αριθμητική ισορροπία αποκαταστάθηκε στο 82′ σε αποβολή του Κουλάκογλου, ενώ στο 85ο λεπτό ο Κιπτίου με φάουλ που βρήκε και στο τείχος διαμόρφωσε το τελικό 1-3.