Διακρίσεις σε Βουλιαγμένη και Χαλάνδρι για τον ΣΔΥΒ

Η βράβευση του Γιάννη Πανταζή (αριστερά) στο Χαλάνδρι

Αν και λόγω των γιορτών οι αγώνες σε αυτό το διάστημα λιγοστεύουν, οι δρομείς του ΣΔΥΒ πέτυχαν το 2 στα 2 σε διακρίσεις σε σημαντικούς αγώνες που έγιναν την Κυριακή 17 Δεκεμβρίου στην Αττική.

Ο Γιώργος Δαφνής με χρόνο 16:20 κατέλαβε την 4η θέση μεταξύ των 970 δρομέων στα 5 χιλιόμετρα, ενώ αναδείχθηκε και νικητής στην κατηγορία, στο Run the Lake Vouliagmeni. Ο Αλέξανδρος Λουλούδης τερμάτισε 127ος μεταξύ των 1.093 δρομέων στα 18,8 χιλιόμετρα της Βουλιαγμένης, με 1 ώρα 35:46. Λίγες ώρες αργότερα, στο Chalandri Run the Christmas Night 4,6km ο Σπαρταθλητής Γιάννης Πανταζής τερμάτισε 3ος γενικής κατάταξης μεταξύ των 510 δρομέων, με 16:37.

Ο Γιώργος Δαφνής στη Βουλιαγμένη κατά τη βράβευσή του
Στο Run the Lake Vouliagmeni έτρεξε ο Αλέξανδρος Λουλούδης

Η συνεστίαση του ΣΔΥΒ

Μία (ακόμη) πολύ όμορφη βραδιά για τα μέλη του Συλλόγου Δρομέων Υγείας Βόλου αποτέλεσε η συνεστίαση που έγινε το βράδυ της Παρασκευής 15 Δεκεμβρίου στις «Μουριές», όπου δεν υπήρξε ούτε μία κενή θέση. Όλοι το έριξαν λίγο έξω, και γιόρτασαν την πλούσια δράση της χρονιάς που φεύγει με τον καλύτερο τρόπο.

Οι προσεχείς δράσεις του ΣΔΥΒ

Τη Δευτέρα 1 Ιανουαρίου 2024 στις 10.00 το πρωί θα γίνει το καθιερωμένο Πρωτοχρονιάτικο τρέξιμο, με ομαδική εκκίνηση από την αφετηρία του Ημιμαραθωνίου στην παραλία του Βόλου. Θα πραγματοποιηθεί συμβολική προπόνηση-ελεύθερο τρέξιμο σε όση απόσταση θέλει να τρέξει κάθε συμμετέχων. Στο εορταστικό τρέξιμο φυσικά μπορεί ελεύθερα να λάβει μέρος κάθε πολίτης και επισκέπτης της Μαγνησίας, ηλικίας από 1 ως 101 ετών!

Η κοπή της πίτας του Συλλόγου Δρομέων Υγείας Βόλου θα γίνει στο Ράντζο την Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2024, ώρα 13.00. Θα ακολουθήσει αναλυτική ανακοίνωση.

Το ως τώρα καλεντάρι του 2024 με τους κυριότερους αγώνες που έχουν ανακοινωθεί, έχει διαμορφωθεί ως εξής :