Διέλυσε τον Ολυμπιακό και πήρε το Πανελλήνιο Παίδων το Περιστέρι!

Κατέκτησε το Πανελλήνιο Παίδων το Περιστέρι! Η ομάδα των δυτικών προαστίων ήταν κυριαρχική απέναντι στον Ολυμπιακό και νίκησε στον τελικό με σκορ 69-50, κερδίζοντας τον δεύτερο τίτλο στην ιστορία της, μετά το 1983!

To Περιστέρι δεν ξεκίνησε ιδιαίτερα καλά στο πρώτο δεκάλεπτο και οι «ερυθρόλευκοι» είχαν το πάνω χέρι σε αυτό το διάστημα, όμως στη δεύτερη περίοδο έτρεξε ένα επιμέρους σκορ 21-5, παίρνοντας τα ηνία του αγώνα και φτάνοντας στην άνετη νίκη. Κορυφαίος των νικητών ήταν με 20 πόντους ο Καραθανάσης, ενώ 17 πόντους έβαλε ο Αλεξάκης και 11 πρόσθεσε ο Τζιάλλας.

Τα δεκάλεπτα: 19-16, 24-37, 35-59, 50-69.

Ολυμπιακός (Κουρμούλης): Μπουρνελές 20 (3), Αλμυρούδης, Αγγελόπουλος, Παπασταθόπουλος 5 (1), Φτιάρας, Παγουλάτος, Αντωνίου 4, Ζούγρης, Τσιανάκας 9 , Καλκαβούρας, Παπασταύρου 10 (2), Ραχούτης 2.

Περιστέρι (Δελή): Καραγκούτης 6, Τζιάλλας 11 (1), Πανολιάς, Καραθανάσης 20, Λιοσάτος 8 (2), Παπαδάτος 2, Βουζίκας, Λαμπρόπουλος, Καλαμπόγιας 3, Αλεξάκης 17 (2), Χαϊδεμένος, Ζαμπούκας 2.