Έδειξε χαρακτήρα στα δύσκολα ο ΓΣ Αλμυρού, 82-70 επί των Τιτάνων Παλαμά

Για τη 15η αγωνιστική της National League 2

Πολύ πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ, ο ΓΣ Αλμυρού πήρε τη νίκη απέναντι στους πρωτοπόρους στην βαθμολογία του 4ου ομίλου της ΝL2 Τιτάνες Παλαμά με 82-70, και κατέκτησε το ροζ φύλλο αγώνα σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε ουσιαστικά στα 3-4 τελευταία λεπτά!

Δεν έχουμε δει εδώ και πολύ καιρό δύο ομάδες να είναι ισόπαλες σε τρία δεκάλεπτα(!) αλλά αυτό έγινε στην αναμέτρηση του ΓΣ Αλμυρού με τους Τιτάνες Παλαμά, σε μία… επίδειξη ισορροπίας! Δύο λεπτά πριν από το τέλος μάλιστα το σκορ ήταν 70-69 (με τρίποντο του Σαριμπαλίδη για τους φιλοξενούμενους) για να έρθουν συνεχόμενοι πόντοι από Παπούλια, Πελεκούδα και Λάππα δίνοντας αέρα πέντε πόντων στον ΓΣ Αλμυρού (75-69) . ουσιαστικά στο τελευταίο λεπτό με δίποντα και βολές ο ΓΣ Αλμυρού έτρεξε ένα σερί 10-0 και κάπως έτσι έφτασε στην κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα, με τον Κοντοστάθη να έχεει στο τέλος 2/2 βολές ενώ ο Γιώργος Τσούμας είχε 1/2 για τους φιλοξενούμενους.

Τα δεκάλεπτα: 21-21, 39-39, 59-59, 82-70

ΓΣ Αλμυρού (Ζαρονικόλας): Κοντοστάθης 13 (1), Πολίτης 9 (1), Παπούλιας 17, Αργύρης 8 (2), Τάσσος 8, Λάππας 11 (1), Μυλωνάς, Πελεκούδας 14, Μαμούρας 2.

Τιτάνες (Βαρδακούλης): Παπαχρήστος 23 (3), Τσούμας Σ. 14 (2), Τσούμας Γ. 6 (1), Σαριμπαλίδης Κ. 15 (4), Λόλας 11, Σφακιανός 1, Αντωνίου, Πανάγος.