Εύστοχος στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός Β., 3-1 τον Αστέρα Πετριτή (video)

Τα γκολ μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο για τον Ολυμπιακό Βόλου, που έφτασε στην απόλυτα δίκαιη νίκη επί του Αστέρα Πετριτή με 3-1 στο Πανθεσσαλικό στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής μπροστά σε περίπου 2.000 κόσμο, ανάμεσα στους οποίους ήταν και καμιά 30αριά φίλοι της κερκυραϊκής ομάδας, που ήταν ιδιαίτερα εκδηλωτικοί.

Η ομάδα του Π. Τζαναβάρα μπορεί να έχανε τις ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, αλλά στην επανάληψη ήταν πιο αποτελεσματικός και σκοράροντας δύο φορές πολύ γρήγορα, στο 48’ και το 52’, με Τέλλο και Αναστασίου απέβαλε το όποιο άγχος είχε. Ωστόσο, με τη δική του χαλαρότητα έβαλε τους φιλοξενούμενους ξανά στο παιχνίδι στο 77’, με τον Μάμαλο να μειώνει σε 2-1, αλλά συνήλθε γρήγορα και πετυχαίνοντας και τρίτο γκολ με τον Φλίγκο στο 80’ έδωσε τέλος στην όποια αγωνία.