Επικράτησε με 3-2 σετ του Γ.Σ. Βόλου η Νίκη (pics)

Στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής βόλεϊ γυναικών της ΕΣΠΕΚΕΛ

Στο βολιώτικο ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής βόλεϊ γυναικών στον όμιλο της ΕΣΠΕΚΕΛ η Νίκη επικράτησε με 3-2 σετ του Γ.Σ. Βόλου στο κλειστό της Νέας Ιωνίας σε ματς που διήρκεσε δύο ώρες και 16 λεπτά.

Οι γηπεδούχες έτσι πήραν δύο βαθμούς και οι φιλοξενούμενες έναν, έχοντας πλέον επτά και τέσσερις αντίστοιχα.

Ο Γ.Σ. Βόλου προηγήθηκε, η Νίκη ανέτρεψε την κατάσταση, για να έρθει η ισοφάριση, με συνέπεια όλα να κριθούν στο πέμπτο κρίσιμο σετ με 15-8 υπέρ της Νίκης.

Τα σετ: 16-25, 25-18, 25-13, 20-25, 15-8

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Γαλαζούλας): Πίσσα, Κουφογεώργου, Πολυζώη, Μπαζιώτη, Χιντζίδου, Σταυρινάκη, Μουραντιάν, Μερκονιάν, Τριπύλα, Μανικάκη, Μέλλιου, Γαργάλα, Ευαγγελινού, Γιαγκουνίδου

Γ.Σ. ΒΟΛΟΥ (Γιόλας-Κουτσογιάννης): Πολυζώη, Πράττου, Κόκκαλη, Τσαπραΐλη, Ταρατόρα, Ντίμπρα, Κουτσογεώργη, Ράμπου, Βαργιάμη, Ιωνά, Τασιούδη, Κυργιάκη