Εύκολο έργο για Α.Ε. 2002, 0-4 τα Άνω Λεχώνια

Από το 19′ κιόλας η Α.Ε. 2002 στο ματς που ήταν τυπικά φιλοξενούμενη από τον Α.Ο. Άνω Λεχωνίων, με τον οποίον έχουν κοινή έδρα το γήπεδο της Γατζέας, είχε καθαρίσει το ματς. Σ’ εκείνο το λεπτό η ομάδα του Στέργιου Σιαμέτη ήταν ήδη μπροστά με 0-3 και είχε κάνει πολύ εύκολο το έργο της από πολύ νωρίς.

Στο 7′ και το 17′ ο Κούρτι μετά από ασίστ των Καλαϊτζίδη και Στουμποβίκου έβαλε μπροστά την Α.Ε. 2002 με 0-2, ενώ στο 19ο λεπτό ο Στουμποβίκος έγινε εκτελεστής, αξιοποιώντας την πάσα του Καλαϊτζίδη. Στο 66′ οι νικητές είχαν δοκάρι και στο 70′ με κοντινή προβολή ο προωθημένος σε κόρνερ Βεργοζήσης διαμόρφωσε το τελικό σκορ.