Φανερά ανεβασμένος ο ΟΥΚ Βόλου παρά τη δεύτερη ήττα από τον ΝΟΛ

Επόμενο ματς με το Μαρούσι για την 11η αγωνιστική, καθώς η 10η αναβάλλεται

Ο Ν.Ο. Λάρισας έγινε η πρώτη ομάδα που κέρδισε και σε δεύτερο ματς τον ΟΥΚ Βόλου, αυτή τη φορά με 9-6, στην 9η αγωνιστική της Α2 πόλο ανδρών (βόρειος όμιλος) το περασμένο Σάββατο.

Το πρώτο μέρος ήταν το καθοριστικό, αφού οι γηπεδούχοι πήραν διαφορά τεσσάρων γκολ και οι Βολιώτες μείωσαν απλώς στα τρία τέρματα στην 3η περίοδο, με τη 4η να είναι ισόπαλη.

Ωστόσο έδειξαν ένα ανταγωνιστικό πρόσωπο και ότι είναι ανεβασμένοι αγωνιστικά, έχοντας ενισχυθεί εδώ και δύο ματς με τους Λέτσιο και Εγνατιάδη (αμυντικός και περιφερειακός αντίστοιχα), που ήρθαν στη χειμερινή μεταγραφική περίοδο.

Οι Βολιώτες έμειναν στην προτελευταία θέση με πέντε βαθμούς, ενώ ο ΝΟΛ αξιοποίησε την ήττα-σοκ του πρωτοπόρου Αρη από το Μαρούσι και τον πλησίασε στον έναν πόντο.

Αναβάλλεται για το τέλος του πρωταθλήματος η 10η αγωνιστική

Ακολουθεί διακοπή για το πρωτάθλημα, το οποίο θα ξεκινήσει και πάλι με την 11η αγωνιστική, καθώς η 10η αναβάλλεται λόγω του πρωταθλήματος Νέων Ανδρών που διεξάγεται στη Λάρισα το τριήμερο 23-25/2. Η 10η αγωνιστική μάλιστα, όπως ενημερώθηκαν οι ομάδες, θα γίνει μετά την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ετσι το Σαββατοκύριακο 2-3 Μαρτίου θα γίνει η 11η αγωνιστική, με τον ΟΥΚ Βόλου να αντιμετωπίζει εκτός έδρας το Μαρούσι.

Οκτάλεπτα: 4-1, 2-1, 2-3, 1-1

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ: Στεργίου Δ. 1, Νικηφορίδης 2, Παπαδόπουλος 3, Παράσχος 1, Πατούνας 1, Κόκκινος 1

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ: Λέτσιος 1, Βερβερίδης 1, Δημητρίου 1, Κουφιδάκης 3.