Φοβερός Δουβαλίδης χρυσός για 15η φορά

Ο Κώστας Δουβαλίδης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) έφτασε σήμερα στην 15η νίκη του σε Πανελλήνιο πρωτάθλημα ανοιχτού στα 110 με εμπόδια και το έκανε με εντυπωσιακό τρόπο.

Ο κάτοχος του πανελληνίου ρεκόρ τερμάτισε σε 13.61 (1,6) βελτίωσε το φετινό του ρεκόρ και έδειξε πως είναι σε πολύ καλή κατάσταση.

Ο αθλητής μαζεύει πόντους για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Βουδαπέστης, αλλά και τους Ολυμπιακούς Αγώνες του 2024.

Πλέον ο αθλητής του Μπάμπη Σδρόλα χρειάζεται άλλη μία νίκη για να πιάσει τους Περικλή Ιακωβάκη και Αλέξανδρο Παπαδημητρίου στη σχετική λίστα με τους αθλητές που έχουν τις περισσότερες νίκες στη διοργάνωση. Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο Γιάννης Καμαρινός (Πυγμή Ευόσμου), που λίγες ημέρες πριν το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ23 τερμάτισε σε14.07 (1,6) και πέτυχε νέο ατομικό ρεκόρ. Τρίτος, επίσης με ρεκόρ ήταν ο πρωταθλητής του 10άθλου Άγγελος Ανδρέογλου (ΣΚΑ Δράμας) με 14.12