Ήττα για τον ΓΣ Αλμυρού, 84-71 από τους Τιτάνες Παλαμά

Στον πρώτο ημιτελικό των πλέι οφ της NL2

Δεν μπόρεσε να αποδράσει από την έδρα των Τιτάνων Παλαμά ο ΓΣ Αλμυρού, στο πρώτο παιχνίδι των ημιτελικών των πλέι οφ για τον 4ο όμιλο της National League 2, με το τελικό 84-71 να τον υποχρεώνει σε ήττα, κοιτώντας πλέον το δεύτερο παιχνίδι, εντός έδρας, που θα διεξαχθεί την Τετάρτη.

Ο ΓΣ Αλμυρού προηγήθηκε 9-12, αλλά από εκεί και πέρα «έσβησε» επιθετικά, με τους γηπεδούχους να έχουν ένα επιμέρους σκορ 20-2 μέχρι το φινάλε του πρώτου δεκάλεπτου. Από εκεί και πέρα, οι Τιτάνες είχαν εξαιρετικά ποσοστά στα μακρινά σουτ, με αποτέλεσμα να φτάσουν και τη διαφορά στο +23 (73-50 στο φινάλε του τρίτου δεκαλέπτου).

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Αλμυριώτες ξεκίνησαν με ένα μίνι σερί 0-7 και στη συνέχεια μείωσαν στους 14 πόντους, αλλά από εκεί και πέρα δεν μπόρεσαν να συμμαζέψουν  περισσότερο την κατάσταση, γνωρίζοντας τελικά την ήττα 84-71.

Τα δεκάλεπτα: 29-14, 55-36, 73-50, 84-71

Τιτάνες Παλαμά (Βαρδακούλης): Παπαχρήστος 19 (4), Τσούμας Σ. 25 (2), Τσούμας Γ. 2, Πανάγος 3 (1), Σαριμπαλίδης Κ. 12 (3), Λόλας, Αντωνίου 14 (2), Σφακιανός 9 (1), Σαριμπαλίδης Γ.

ΓΣ Αλμυρού (Ζαρονικόλας): Κοντοστάθης 8 (2), Πολίτης 26 (4), Παπούλιας 10, Αργύρης 4, Λάππας 11, Μυλωνάς 2, Πελεκούδας 6, Τάσσος 4, Βαλαμούτης.