Με Λεβαδειακό στους «16» η Νίκη Βόλου

Ο Λεβαδειακός θα είναι τελικά ο αντίπαλος της Νίκης Βόλου στη φάση των «16» του κυπέλλου Ελλάδας, μιας και η ομάδα της Βοιωτίας απέκλεισε αυτή της Super League, χάρη στο τελικό 2-1 στο μεταξύ τους παιχνίδι το απόγευμα της Τετάρτης, 22/11.

O Μάλτσι στο 5’ με κεφαλιά πάντως σκόραρε για τη Λαμία, όμως στο 58ο λεπτό της αναμέτρησης ο Κουάδρα έφερε το ματς στα ίσα, για να έρθει οκτώ λεπτά αργότερα η ανατροπή από τον Λεβαδειακό. Ο Βήχος στο 64′ ανατράπηκε στην περιοχή μετά από προσωρινή απόκρουση σε χτύπημα κόρνερ. Ο Πολέτο ανέλαβε την εκτέλεση και στο 66′ έδωσε κεφάλι στους γηπεδούχους κάνοντας το 2-1, σκορ που ήταν και το τελικό.

Υπενθυμίζεται ότι ήδη έχει οριστεί η αναμέτρηση ανάμεσα σε Λεβαδειακό και Νίκη Βόλου, για την Πέμπτη 7 Δεκεμβρίου με ώρα έναρξης τις 17:00.