Σαρωτικές οι παίκτριες του Βόλος 2004, 6-3 τη Ροδόπη 87 εκτός έδρας

Για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Β’ Εθνικής Γυναικών

Μία ακόμη νίκη προσέθεσαν στο ενεργητικό τους οι παίκτριες της ομάδας ποδοσφαίρου του Βόλος 2004, επικρατώντας 6-3 στην έδρα της Ροδόπη 87, χωρίς να δυσκολευτούν σε καμία περίπτωση.

Ήδη από το πρώτο ημίχρονο οι Βολιώτισσες επέβαλαν τον ρυθμό τους σκοράροντας τρία τέρματα με τις Νεννέ στο 13’, Βέτσικα στο 38’ και Ζήγρα στο 44’. Η γηπεδούχος μείωσε με την Πατεράκη στο 56’, με τη Νεννέ ν’ απαντά στο 65’. Στο 70’ η Μπαμπαλή με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι μείωσε σε 2-4, ενώ η Ογκίτσι έκανε το σκορτ 2-5 στο 85’. Πάλι η Μπαμπαλή σκόραρε στο 90’ για το 3-5, με τη Νεννέ στις καθυστερήσεις να διαμορφώνει το τελικό 3-6.

Ροδόπη 87 (Περιβολοπούλου): Κοκκίνη, Σακκά (87′ Μπίτσεβα), Γοντζίδου(46′ Γιαμπούρη), Ηλιάδη, Δήμου, Ραινάκη, Γονατά(90′ Γεωργοπούλου), Πατεράκη, Γαρυφαλλίδου (68′ Μπαμπαλή), Καλαμπούκα.

Βόλος 2004 (Κουσκούνη): Τσιλίκα, Καρακάνα, Παπασακελλαρίου, Αβντόλι (75′ Σαρηγιάννη), Παπαδοπούλου, Νεννέ, Ζήγρα (54′ Γκέκα), Ογκίτσι, Πανέρη (54′ Κέκου) Βέτσικα, Ιωακειμίδου.