Στην παράταση την πρόκριση ο Πύρασος, 2-1 τον Ρήγα Φεραίο

Με δύο γκολ του Μπέικου στα ημιτελικά οι Αγχιαλίτες

Νίκη στην παράταση με σκορ 2-1 για τον Πύρασο επί του Ρήγα Φεραίου στον πρώτο χρονικά προημιτελικό του Κυπέλλου της ΕΠΣΘ, με τους Αγχιαλίτες να παίρνουν την πρόκριση για τους τέσσερις, όπου θα αντιμετωπίσουν τον νικητή του αγώνα Τοξότης-Σκιάθος.

Στο παιχνίδι που έγινε στο Π. Μαγουλάς, το οποίο επέλεξε σαν έδρα ο Πύρασος, ο Ρήγας Φεραίος έμεινε με δέκα παίκτες στο 42’ λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Βλιώρα.

Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα, ο Ρήγας Φεραίος προηγήθηκε με 0-1 με φάουλ του Τσιακίρη στο 54’, ενώ στο 57’ ο Μπέικος με σουτ ισοφάρισε σε 1-1, σκορ που δεν άλλαξε ως το 90’, με συνέπεια να έχουμε παράταση. Εκεί στο 110’ ο Μπέικος με κεφαλιά μετά από σέντρα του Διαμαντόπουλου έδωσε τη νίκη-πρόκριση στην ομάδα του, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν ότι πιο μπροστά είχε βγει άουτ η μπάλα.

Στο 99′ είχε αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη και ο Αγιασιώτης του Πυράσου και οι αριθμητικές ισορροπίες αποκαταστάθηκαν.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Ρήγας Φεραίος είχε για τερματοφύλακα τον επιθετικό Χαλιμούρδα.