Συνέχεια επιτυχιών του Ο.Ε.Α.-Ν.Α.Β.

Στους χειμερινούς αγώνες κολύμβησης Βορείου Ελλάδος 2024

Συνέχεια επιτυχιών του Ο.Ε.Α.-Ν.Α.Β. στους χειμερινούς αγώνες κολύμβησης Βορείου Ελλάδος 2024 (φάση παίδων/κορασίδων-εφήβων/νεανίδων), με τον βολιώτικο σύλλογο ν’ αναφέρει τα εξής σε δελτίο Τύπου που εξέδωσε:

“Συνεχίστηκαν οι Αγώνες Κολύμβησης Βορείου Ελλάδας με τις κατηγορίες  Παίδων/Κορασίδων-Εφήβων/Νεανίδων, Οι αγώνες διεξήχθησαν στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης από 16/02 έως 18/02/2024.

Οι κολυμβητές και κολυμβήτριες του Ο.Ε.Α.-Ν.Α.Β. έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους αγωνιζόμενοι με τους αθλητές από όλα τα Σωματεία Βορείου Ελλάδας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Ο.Ε.Α.-Ν.Α.Β: 2 χρυσά, 5 ασημένια και 4 χάλκινα μετάλλια

• η σκυτάλη 4Χ100 ελεύθερο ΜΙΧ Εφήβων-Νεανίδων , με τους Γ. Ιωαννίδη-Π. Μιχαηλίδη-Λ. Σούμπαση-Αλ. Νέου κατέκτησε την 4η θέση
  • η σκυτάλη Εφήβων με τους Γ. Ιωαννίδη-Π. Μιχαηλίδη-Κ. Μπέγκα-Ν. Λύτρα κατέκτησε 4η θέση στα 4Χ200 ελεύθερο, 5η θέση στα 4Χ100 μικτή ομαδική και 6η θέση στα 4Χ100 ελεύθερο Εφήβων

Παγκορασίδες Β 156 βαθμοί  8η  θέση

Η επιστροφή του Ο.Ε.Α.-Ν.Α.Β. σε κορυφαίες θέσεις των Πρωταθλημάτων Κολύμβησης είναι πράγματι εντυπωσιακή  και το Διοικητικό Συμβούλιο και οι φίλοι της βολιώτικης Κολύμβησης απευθύνουν θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και αθλήτριες και στους προπονητές τους Δημήτρη Αδαμόπουλο και Κωνσταντίνο Χατζηγεωργίου για τη μεγάλη αυτή προσπάθεια παρά τα προβλήματα προπόνησης με τη μη λειτουργία των κολυμβητηρίων του Ε.Α.Κ. Βόλου”.