Ήττα της Νίκης με 2-1 από τον ΠΑΟΚ Β’ στη Θεσσαλονίκη

Με σκορ 2-1, και σπαταλώντας ευκαιρίες, η Νίκη Βόλου γνώρισε την ήττα σήμερα στη Θεσσαλονίκη από τη β’ ομάδα του ΠΑΟΚ, με τον Αλέκο Βοσνιάδη να βγάζει επιπλέον συμπεράσματα για την πορεία της προετοιμασίας.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Γαϊτανίδη, ωστόσο στο 45’ ο Λούκας Γκαρσία με σουτ ισοφάρισε σε 1-1.

Η Νίκη είχε ευκαιρίες να πετύχει και δεύτερο γκολ, ωστόσο ο ΠΑΟΚ ήταν αυτός που το έκανε, με τον νεαρό Κουλούρη να κάνει το 2-1 στο 83ο λεπτό του φιλικού αγώνα.

ΠΑΟΚ Β’ (Γκαρσία): Μπουργάνης, Κουλγεράκης, Παναγιώτου, Γιάξης, Τάχατος, Τσαούσης, Γαϊτανίδης, Πανίδης, Μελετίδης, Σαλαμούρας, Τζήμας.

Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν και οι Ισμαϊλά, Μπράντονιτς, Κουλούρης, Καλουτσικίδης, Γρόσδης και Τίτο.

Νίκη Βόλου (Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Ανδρέου, Κυριακίδης, Πάνος, Τζοβάρας, Τσιμπούκας, Τσουκαλάς, Βασιλείου, Λούκας Γκαρσία, Κάσσος, Ροχάνο.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Αλιατίδης, Μέτσε, Μπόσιο, Κυρίτσης Γ., Τζιώρας, Αλτιντζής, Παναγιωτής, και Περιστερίδης,