Mε 8-0 η Αγία Άννα την ΑΕ 2002 και καρέ Παπαδημητρίου (φωτογραφίες)

Στο τελευταίο σαββατιάτικο παιχνίδι της Α' ΕΠΣΘ

Παραμένει στην κορυφή της βαθμολογικής κατάταξης η Αγία Άννα, έχοντας προς το παρόν το πλεονέκτημα στην ισοβαθμία με τον Μαγνησιακό, καθώς επικράτησε 8-0 σε βάρος της ΑΕ 2002, στο τελευταίο παιχνίδι του Σαββάτου για την Α’ ΕΠΣΘ, με καρέ του Ιάσονα Παπαδημητρίου.

Το σκορ άνοιξε ο Παπαδημητρίου στο 6′, ο Κορέτα διπλασίασε τα τέρματα της Αγίας Άννας στο 28′, ενώ στο 32′ ο Παπαδημητρίου πέτυχε το δεύτερο τέρμα του. Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με σκορ 4-0, καθώς ο Σέττος σκόραρε στο 35′. Στο δεύτερο μέρος και στο 54′ ο Παπαδημητρίου πέτυχε το τρίτο του γκολ, ενώ στο 65′ έκανε το 6-0. Ο Σέττος σκόραρε και πάλι στο 67′ ενώ ο Καλαμίδας διαμόρφωσε το τελικό 8-0 στο 71′.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ΑΕ 2002 ήταν ελλιπέστατη και ξεκίνησε με δύο τερματοφύλακες στην ενδεκάδα για να συμπληρωθεί αυτή, με τον Σαρρή να παίζει εκτός τέρματος(!), ενώ στο 16′ ο Παπαϊωάννου τραυματίστηκε στο πρόσωπο από τον πλαστικό τάπητα του γηπέδου και χρειάστηκε να μεταφερθεί στο νοσοκομείο, έχοντας εκτεταμένο τραυματισμό αλλά ευτυχώς όχι σοβαρό.

Αγία Άννα (Αθανασιάδης): Φλίγκος, Σουγκάρης (46′ Χατζητρακόσιας), Παπαδήμος (46′ Καλαμίδας), Χολέβας, Ρόκας (46′ Αλεξανδρίδης), Βέργος (55′ Καναβός), Κορέτα, Αργύρης, Πετράκος (46′ Ζαρίφης), Σέττος.

ΑΕ 2002 (Γιαννούτσος): Μητράκος, Βερντόβα, Στόικος, Παπαϊωάννου (στο 16′ αποχώρησε στο 47′ Βέργος πήρε τη θέση), Ιντζόγλου, Γώγος, Σουλάι, Προβιάς, Σαρρής, Κουβαράς, Γεωργακόπουλος.

Βράβευση για Τζοβάρα

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο ημίχρονο του αγώνα, ο Αντώνης Τζοβάρας της ΑΕ 2002 βραβεύτηκε από τη διοίκηση της Αγίας Άννας, για την προσφορά του στην ομάδα, καθώς αγωνιζόταν μέχρι και την περσινή αγωνιστική περίοδο σ’ αυτήν.