“Φρένο” του Θησέα στον Μαγνησιακό

Πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα της Α΄ Κατηγορίας ΕΠΣΘ γνώρισε ο Μαγνησιακός στην 12η αγωνιστική χάνοντας με 2-4 από τον Θησέα, που έβαλε “φρένο” στον πρωτοπόρο της βαθμολογίας που έμεινε στους 31 βαθμούς ενώ η ομάδα της Αγριάς έπιασε προσωρινά στην 2η θέση με 26 βαθμούς την Αγία Άννα που αγωνίζεται αύριο στα Λεχώνια με τιον Νηλέα.

Στο γήπεδο του Μαγνησιακού σήμερα πάντως έγινε συναρπαστικό παιχνίδι και με αρκετό κόσμο.

Ο Θησέας ήταν αυτός που άνοιξε στο σκορ με τον Ηλία Ρακή να πετυχαίνει νωρίς πριν συμπληρωθεί το δεκάλεπτο το 0-1 με την αντίδραση του Μαγνησιακού να είναι άμεση αφού με κεφαλιά του Σταύρου Βουρδάκη έφερε το ματς στα ίσια (1-1).

Το ματς απέκτησε “άγρια ομορφιά”  με τον Γιώργο Λούρο να κάνει το 2-1 για τον Μαγνησιακό , ενώ η “απάντηση” για τον Θησέα ήρθε στο 39΄με τον Γιώργο Αλμασίδη (2-2).

Και το δεύτερο μέρος ήταν συναρπαστικό με τον Δημήτρη Λίτσο να κάνει το 2-3 για τον Θησέα που πριν το 90λεπτο πέτυχε και το 2-4 με τον Δημήτρη Σιμιτσή σφραγίζοντας ένα μεγάλο διπλό!