Το προσχέδιο για την συγκρότηση των 10 ομίλων στη Γ’ Εθνική που έχει συντάξει η Επιτροπή Διοργανώσεων της ΕΠΟ και το οποίο θα τεθεί προς ψήφιση στη συνεδρίαση της Εκτελεστικής Επιτροπής την Τετάρτη (19/8) παρουσίασε το e-ptolemeos και η εφημερίδα ΩΡΑ ΓΙΑ ΣΠΟΡ.
Αναλυτικά οι ομάδες που θα απαρτίζουν 10 ομίλους:
1ος όμιλος (15+1 ομάδες)
ΕΠΣ Έβρου: Ένωση Αλεξανδρούπολης, ΑΕ Διδυμότειχου
ΕΠΣ Θράκης: Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, Ελπίδα Σαπών (;)
ΕΠΣ Ξάνθης: Άρης Αβάτου, Ορφέας Ξάνθης, Αναγέννηση Θαλασσιάς ΕΠΣ Δράμας: Πανδραμαϊκός, ΑΕ Αμπελοκήπων
ΕΠΣ Καβάλας: Νέστος Χρυσούπολης, Αετός Οφρυνίου, Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου
ΕΠΣ Σερρών: Απόλλων Παραλιμνίου
ΕΠΣ Μακεδονίας: Τρεις εκ των Αγροτικού Αστέρας, Ποσειδώνα Μηχανιώνας, Μακεδονικού, Θερμαϊκού Θέρμης, Εθνικού Σoχού, ΠΑΟ Κουφαλίων, ΑΕ Ευόσμου
2ος όμιλος (14+1)
ΕΠΣ Μακεδονίας: Πέντε εκ των Αγροτικού Αστέρα, Ποσειδώνα Μηχανιώνας, Μακεδονικού, Θερμαϊκού Θέρμης, Εθνικού Σoχού, ΠΑΟ Κουφαλίων, ΑΕ Ευόσμου, Ηρακλή Αμπελοκήπων (;)
ΕΠΣ Χαλκιδικής: ΠΟ Νέας Καλλικράτειας, Όλυνθος Ολύνθου
ΕΠΣ Πέλλας: Εδεσσαϊκός, Αναγέννηση Γιαννιτσών, Εθνικός Γιαννιτσών, Θύελλα Σαρακηνών
ΕΠΣ Ημαθίας: Νίκη Αγκαθιάς, Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
ΕΠΣ Κιλκίς: Αναγέννηση Πλαγιάς
3ος όμιλος (13 ομάδες)
ΕΠΣ Λάρισας: Ηρακλής Λάρισας, Οικονόμος Τσαριτσάνης, ΠΟ Ελασσόνας, Αετός Μακρυχωρίου
ΕΠΣ Καρδίτσας: Αναγέννηση Καρδίτσας, Ατρόμητος Παλαμά, ΑΟ Σελλάνων
ΕΠΣ Πιερίας: ΑΕ Καρίτσας, Δίας Δίου, Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
ΕΠΣ Κοζάνης: Μακεδονικός Φούφα, Κοζάνη
ΕΠΣ Φλώρινας: Ερμής Αμυνταίου
4ος Όμιλος (14 ομάδες)
ΕΠΣ Φθιώτιδας: ΑΠΟ Αταλάντης, Οπούντιος Μαρτίνου
ΕΠΣ Εύβοιας: ΑΟ Νέας Αρτάκης, Ηρακλής Ψαχνών
ΕΠΣ Φωκίδας: Φωκικός
ΕΠΣ Ευρυτανίας: ΑΠΟΚ Βελούχι
ΕΠΣ Βοιωτίας: ΑΟ Υπάτου, Αμβρυσσέας Διστόμου
ΕΠΣ Τρικάλων: ΑΣ Μετέωρα, ΠΟ Φήκης
ΕΠΣ Θεσσαλίας: ΓΣ Αλμυρού, Θησέας Αγριάς, Διαγόρας Στεφανοβικείου, Δήμητρα Ευξεινούπολης
5ος όμιλος (14+1 ομάδες)
ΕΠΣ Θεσπρωτίας: Σούλι Παραμυθιάς
ΕΠΣ Καστοριάς: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
ΕΠΣ Κέρκυρας: ΑΕ Λευκίμμης, ΟΦ Αγίου Ματθαίου
ΕΠΣ Πρέβεζας / Λευκάδας: Τηλυκράτης, ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, ΠΑΣ Πρέβεζα, ΠΑΣ Θύελλα 2015
ΕΠΣ Άρτας: Αναγέννηση Άρτας
ΕΠΣ Ηπείρου: Θύελλα Κατσικάς
ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας: ΑΕ Μεσολογγίου, Ναυπακτιακός Αστέρας, Αμβρακικός Λουτρού, Παναγρινιακός (;)
ΕΠΣ Γρεβενών: Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης
6ος όμιλος (12 ομάδες)
ΕΠΣ Αθηνών: Τρεις εκ των Φωστήρα, ΑΕ Κηφισιάς, Άγιου Ιερόθεου, Χαραυγιακού, ΠΑΟ Ρουφ, ΓΣ Ηλιούπολης
ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής: Δύο εκ των ΓΣ Μαρκό, Αήττητου Σπάτων, Θύελλας Ραφήνας, Παλληνιακού, Αστέρα Βάρης
ΕΠΣ Κυκλάδων: ΑΣ Σαντορίνης 2020, ΑΟ Μυκόνου, Πανναξιακός
ΕΠΣ Πειραιά: Τέσσερις εκ των ΑΕ Μοσχάτου, Εθνικού, ΑΠΟ Κερατσίνι, Προοδευτικής, Αίαντα Σαλαμίνας, ΑΟ Καραβάς
7ος όμιλος (12+1 ομάδες)
ΕΠΣ Αθηνών: Τρεις εκ των Φωστήρα, ΑΕ Κηφισιάς, Άγιου Ιερόθεου, Χαραυγιακού, ΠΑΟ Ρουφ, ΓΣ Ηλιούπολης
ΕΠΣ Αργολίδας: Ναύπλιο 2017, ΑΕ Ερμιονίδας, Κορωνίδα Κοιλάδας, Φοίνικας Επιδαύρου (;)
ΕΠΣ Αρκαδίας: Παναρκαδικός, Ερμής Μελιγούς
ΕΠΣ Κορινθίας: Ατρόμητος Χιλιομοδίου
ΕΠΣ Λακωνίας: ΠΣ Σπάρτη, Πανγυθεατικός, Άρης Σκάλας
8ος όμιλος (11 ομάδες)
ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής: Δύο εκ των ΓΣ Μαρκό, Αήττητου Σπάτων, Θύελλας Ραφήνας, Παλληνιακού, Αστέρα Βάρης
ΕΠΣ Δυτικής Αττικής: Ακράτητος, Πανελευσινιακός
ΕΠΣ Δωδεκανήσου: ΑΕ Πυλίου
ΕΠΣ Πειραιά: Δύο εκ των ΑΕ Μοσχάτου, Εθνικού, ΑΠΟ Κερατσίνι, Προοδευτικής, Αίαντα Σαλαμίνας, ΑΟ Καραβάς
ΕΠΣ Λέσβου: Αιολικός, Αετός Λουτρών
ΕΠΣ Χίου: Μικρασιατική
ΕΠΣ Σάμου: ΑΨΕΣ Πυθαγόρας
9ος όμιλος (12 ομάδες)
ΕΠΣ Αχαΐας: Θύελλα Πατρών, Διαγόρας Βραχνέικων, Παναιγιάλειος, Αχαϊκή
ΕΠΣ Ηλείας: ΠΑΟ Βάρδας, Αίας Γαστούνης
ΕΠΣ Μεσσηνίας: ΑΟ Διαβολιτσίου, Πάμισος Μεσσήνης
ΕΠΣ Ζακύνθου: Ζάκυνθος, ΑΟ Τσιλιβί, Εθνικός Σκουλικάδου
ΕΠΣ Κεφαλληνίας/Ιθάκης: Παλληξουριακός
10ος όμιλος (15 ομάδες)
ΕΠΣ Χανίων: ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, Άρης Σούδας, ΑΟ Παλαιόχωρας
ΕΠΣ Ρεθύμνου: Ρεθυμνιακός, Αστέρας Ρεθύμνου, Άρης Ρεθύμνου
ΕΠΣ Ηρακλείου: Γιούχτας, Ηρόδοτος, Ατσαλένιος, ΑΟ Πόρου, Δαμάστα, Αλμυρός Γαζίου
ΕΠΣ Λασιθίου: Άγιος Νικόλαος, ΑΕ Νεάπολης, Αναγέννηση Ιεράπετρας
πηγή: e-ptolemeos, Ώρα για Σπορ