Χωρίς κοινό, λόγω των μέτρων για τον κορωνοϊό, και χωρίς καμία αναφορά για το τι μέλλει γενέσθαι με το πρωτάθλημα της Football League, πραγματοποιήθηκε σήμερα στα γραφεία της Ένωσης, η κλήρωση για το πρωτάθλημα της Super League 2 της αγωνιστικής περιόδου 2020-21.
Από την πλευρά του και πριν την πραγματοποίηση της κλήρωσης που μεταδόθηκε διαδικτυακά, ο πρόεδρος της Λίγκας Λεωνίδας Λεουτσάκος τόνισε ότι το πρωτάθλημα αναμένεται να είναι ανταγωνιστικό, ενώ εξέφρασε και την ελπίδα ο κόσμος να επιστρέψει σύντομα στις κερκίδες των γηπέδων. Αξίζει να σημειωθεί ότι στην κλήρωση συμπεριλήφθηκε ο ΟΦ Ιεράπετρας, που αντικατέστησε τον Πανιώνιο…
Αναλυτικά το πρόγραμμα που προέκυψε έχει ως εξής:
1η Αγωνιστική 12η
Καραϊσκάκης Άρτας-Λεβαδειακός
ΟΦ Ιεράπετρας-Διαγόρας
ΑΟ Χανίων-Δόξα Δράμας
Παναχαϊκή-Τρίκαλα
Εργοτέλης-Ιωνικός
Απόλλων Λάρισας-Ξάνθη
2η Αγωνιστική 13η
ΟΦ Ιεράπετρας-Καραϊσκάκης Άρτας
Λεβαδειακός-ΑΟ Χανίων
Διαγόρας-Παναχαϊκή
Δόξα Δράμας-Εργοτέλης
Τρίκαλα-Απόλλων Λάρισας
Ξάνθη-Ιωνικός
3η Αγωνιστική 14η
Καραϊσκάκης Άρτας-ΑΟ Χανίων
Παναχαϊκή-ΟΦ Ιεράπετρας
Εργοτέλης-Λεβαδειακός
Απόλλων Λάρισας-Διαγόρας
Ξάνθη-Δόξα Δράμας
Ιωνικός-Τρίκαλα
4η Αγωνιστική 15η
Παναχαϊκή-Καραϊσκάκης Άρτας
ΑΟ Χανίων-Εργοτέλης
ΟΦ Ιεράπετρας-Απόλλων Λάρισας
Λεβαδειακός-Ξάνθη
Διαγόρας-Ιωνικός
Τρίκαλα-Δόξα Δράμας
5η Αγωνιστική 16η
Καραϊσκάκης Άρτας-Εργοτέλης
Απόλλων Λάρισας-Παναχαϊκή
Ξάνθη-ΑΟ Χανίων
Ιωνικός-ΟΦ Ιεράπετρας
Τρίκαλα-Λεβαδειακός
Δόξα Δράμας-Διαγόρας
6η Αγωνιστική 17η
Απόλλων Λάρισας-Καραϊσκάκης Άρτας
Εργοτέλης-Ξάνθη
Παναχαϊκή-Ιωνικός
ΑΟ Χανίων-Τρίκαλα
ΟΦ Ιεράπετρας-Δόξα Δράμας
Λεβαδειακός-Διαγόρας
7η Αγωνιστική 18η
Καραϊσκάκης Άρτας-Ξάνθη
Ιωνικός-Απόλλων Λάρισας
Τρίκαλα-Εργοτέλης
Δόξα Δράμας-Παναχαϊκή
Διαγόρας-ΑΟ Χανίων
Λεβαδειακός-ΟΦ Ιεράπετρας
8η Αγωνιστική 19η
Ιωνικός-Καραϊσκάκης Άρτας
Ξάνθη-Τρίκαλα
Απόλλων Λάρισας-Δόξα Δράμας
Εργοτέλης-Διαγόρας
Παναχαϊκή-Λεβαδειακός
ΑΟ Χανίων-ΟΦ Ιεράπετρας
9η Αγωνιστική 20ή
Καραϊσκάκης Άρτας-Τρίκαλα
Δόξα Δράμας-Ιωνικός
Διαγόρας-Ξάνθη
Λεβαδειακός-Απόλλων Λάρισας
ΟΦ Ιεράπετρας-Εργοτέλης
ΑΟ Χανίων-Παναχαϊκή
10η Αγωνιστική 21η
Δόξα Δράμας-Καραϊσκάκης Άρτας
Τρίκαλα-Διαγόρας
Ιωνικός-Λεβαδειακός
Ξάνθη-ΟΦ Ιεράπετρας
Απόλλων Λάρισας-ΑΟ Χανίων
Εργοτέλης-Παναχαϊκή
11η Αγωνιστική 22η
Διαγόρας-Καραϊσκάκης Άρτας
Λεβαδειακός-Δόξα Δράμας
ΟΦ Ιεράπετρας-Τρίκαλα
ΑΟ Χανίων-Ιωνικός
Παναχαϊκή-Ξάνθη
Εργοτέλης-Απόλλων Λάρισας