Νίκη Βόλου: Τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία

Έφερε 1-1 εντός έδρας με τον Θεσπρωτό

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τη Νίκη Βόλου, με γκολ …από τα αποδυτήρια αλλά για τρίτη συνεχόμενη αγωνιστική, η κυανόλευκη ομάδα έμεινε στην ισοπαλία, 1-1 με αντίπαλο τον μαχητικό Θεσπρωτό.

Μόλις στο 2ο λεπτό, οι γηπεδούχοι -του Ηλία Σορώκου πλέον- άνοιξαν το σκορ όταν από σέντρα του Κανελλόπουλου και πάσα του Σκοπελίτη, ο Ιροδανίδης με πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, σκόραρε. Στο 8′ ο Ελευθεριάδης προσπάθησε να εκμεταλλευτεί μια καλή φάση αλλά απέκρουσε ο γκολκίπερ του Θεσπρωτού, ενώ στο 11ο λεπτό πρώτη ευκαιρία για το σύλλογο της Ηγουμενίτσας με το πλασέ του Σουκρήογλου να μπλοκάρει ο Στούκας. Μεγάλη ευκαιρία με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού όταν από γύρισμα του Σκοπελίτη, ο Ιορδανίδης αστόχησε από πλεονεκτικό σημείο, οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με τον Στεφανίδη και στο 41′ από πάσα του Μπιτσάκου, ο Σκοπελίτης απέφυγε ωραίο τον προσωπικό του αντίπαλο και σε τετ-α-τετ νικήθηκε από τον Κωνσταντάνκο. Η τελευταία καλή στιγμή του πρώτου μέρους ανήκε στον Θεσπρωτό καθώς σέντρα του Στεφανίδη, εκμεταλλεύτηκε ο Κερμενίδης ο οποίος σούταρε από τη μικρή περιοχή και απέκρουσε ο Στούκας.