Αποτελέσματα και βαθμολογίες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΘ

Οι παίκτες του B.C. Volos και του Γ.Σ. Σκιάθου φωτογραφίζονται μαζί στον μεταξύ τους αγώνα στο "Βάκης Παρασκευόπουλος"

Αγριά B.C. και Γ.Σ. Αλμυρού συνέχισαν με το απόλυτο των νικών στην 4η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α1 ΕΣΚΑΘ και μοιράζονται για μία ακόμη βδομάδα την πρώτη θέση.

Στην Α2 ΕΣΚΑΘ, η Ανάληψη με μεγάλη ανατροπή πήρε το ντέρμπι με την Ανόρθωση και ισοβαθμεί με οκτώ βαθμούς με την Ιωλκία στην κορυφή με το 4Χ4.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΘ:

Α1 ΕΣΚΑΘ/1ο όμιλος

4η αγωνιστική

Νίκαια 2012-ΑΕΒΔ  71-65

Αιολικός-Κεραυνός Λ. 84-55

Αστέρας Λ.-Γ.Σ. Βόλου  51-71

Γ.Σ. Αλμυρού-Φοίβος Λ. 86-55

Ίωνας-Αγριά B.C.  40-67

Σπάρτακος Λ.-Ελευθεριακός  69-59

Η βαθμολογία

  1. Αγριά B.C. 8
  2. Γ.Σ. Αλμυρού 8
  3. Αιολικός 7
  4. Νίκαια 2012 7
  5. Σπάρτακος Λ. 7
  6. ΓΣ Βόλου 6
  7. Φοίβος Λ. 6
  8. Ίωνας 5
  9. Κεραυνός Λ. 5
  10. ΑΕΒΔ 5
  11. Ελευθεριακός 4
  12. Αστέρας Λ. 4

Α2 ΕΣΚΑΘ/1ος όμιλος

4η αγωνιστική

Δήμητρα Ευξ.-Κένταυρος Ζαγ. 68-48

Ιωλκία-Νέοι ΑΕΛ  74-35

Ανάληψη-Ανόρθωσις  73-70

BC Volos-Γ.Σ. Σκιάθου 55-46

Ερμής Αγιάς 2018-Ίκαρος Λ. 66-57

Ρεπό: Α.Σ. Φαρσάλων

Η βαθμολογία

  1. Ιωλκία 8
  2. Ανάληψη 8
  3. Ανόρθωσις 7
  4. BC Volos 7
  5. Ερμής 2018 6
  6. Δήμητρα Ευξ. 5
  7. Γ.Σ. Σκιάθου 4
  8. Ίκαρος Λ. 4
  9. Κένταυρος Ζαγ. 4
  10. Νέοι ΑΕΛ 4
  11. ΑΣ Φαρσάλων 3

* Α.Σ. Φαρσάλων, Γ.Σ. Σκιάθου, Δήμητρα και Ίκαρος  έχουν κάνει ρεπό.

Β’ ΕΣΚΑΘ/1ος όμιλος

2η Αγωνιστική

Τιτάνες Αλμ.-Πλατύκαμπος  67-39

Αναγέννηση Καλοχ.-Άδμητος Βελ. 45-32

Γ.Σ. Φαρσάλων Κ-21 -Σκόπελος  47-66

Γ.Σ. Τυρνάβου-Ηρακλής Χάλκης  81-55

Αρμένιο-Ολυμπιονίκης 62-59

Η βαθμολογία

  1. Τιτάνες Αλμυρού 4
  2. Γ.Σ. Τυρνάβου 4
  3. Αρμένιο 4
  4. Αναγ. Καλοχωρίου 3
  5. Άδμητος Βελ. 3
  6. Σκόπελος 3
  7. Ολυμπιονίκης Β. 2
  8. Πλατύκαμπος 2
  9. Γ.Σ. Φαρσάλων Κ-21 2
  10. Ηρακλής Χάλκης 1

*Μείον ένα βαθμό από πέρσι έχουν Αναγέννηση Καλοχ. και Ηρακλής Χάλκης.

Γυναικείο ΕΣΚΑΘ

1η αγωνιστική

Νίκη Β.-Ολυμπιάδα 56-27

Ανάληψη – Αίολος Τρικάλων 22-60

Απόλλων Καρδ. – Ολυμπιακός Β. 96-37

Ρεπό: Ιωνικός Μαγνησίας

Η βαθμολογία

  1. Απόλλων Καρδ. 2
  2. Αίολος Τρικάλων 2
  3. Νίκη Β. 2
  4. Ολυμπιάδα 1
  5. Ανάληψη 1
  6. Ολυμπιακός Β. 1
  7. Ιωνικός Μαγνησίας –