Δέκα χρυσά, τέσσερα αργυρά και πέντε χάλκινα για τους Βετεράνους του ΟΕΑΝΑΒ

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα του ΟΕΑΝΑΒ στο πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ στις 14-15-16 Ιουνίου στο ΟΑΚΑ.

Οι 4 αθλήτριες και οι 5 αθλητές του ΟΕΑ-ΝΑΒ κατέκτησαν 10 χρυσά, 4 αργυρά και 5 χάλκινα μετάλλια και θέσεις στις οκτάδες, αποδεικνύοντας την αγάπη τους για την άθληση και για τον υγρό στίβο, παρά την έλλειψη χώρου και χρόνου καθώς και τις γενικότερες συνθήκες προπόνησης.

Αναλυτικά:

Α. Ατομικά αγωνίσματα

Ο Κωνσταντίνος Παπαδημητρίου κατέκτησε 4 χρυσά μετάλλια στα 200 μ-400μ ελεύθερο και 100μ-200μ πεταλούδα στην κατηγορία Α65-69

Η Αιμιλία Στέλιαρου κατέκτησε 3 χρυσά μετάλλια στα 200μ, 400μ, 800μ και 1 ασημένιο στα 1500μ ελεύθερο, στην κατηγορία Γ50-54

Η Αγγελική Καμπούρογλου κατέκτησε χρυσό μετάλλιο στα 100μ, 2 ασημένια στα 50-100μ ύπτιο και την 3η θέση στα 100μ ελεύθερο, στην κατηγορία Γ50-54

Ο Θεμιστοκλής Μιχαηλίδης κατέκτησε χρυσό μετάλλιο στα 400μ μικτή, ασημένιο στα 200μ μικτή, χάλκινο στα 50μ πρόσθιο και 4η θέση στα 50μ ελεύθερο στην κατηγορία Α60-64

Ο Γιάννης Βολιώτης κατέκτησε 1η θέση στα 50μ, 5η στα 400μ, 7η στα 200μ και 8η στα 800μ ελεύθερο στην κατηγορία Α45-49

Η Βάσω Πατρώνη κατέκτησε 2 χάλκινα μετάλλια στα 200μ ελεύθερο και 100μ πεταλούδα, ενώ πήρε και την 4η θέση στα 400μ ελεύθερο και 50μ πεταλούδα, στην κατηγορία Γ25-29

Ο Γιώργος Σουγγάρης ήταν 4ος στα 50μ ελεύθερο, 5ος στα 50μ ύπτιο, 8οςστα 100-800μ ελεύθερο στην κατηγορία Α45-49

Η Ελένη Αλεξάνδρου ήταν 6η στα 50μ ελεύθερο-50μ πρόσθιο και 7η στα 50μ ύπτιο και 200μ μικτή στην κατηγορία Γ30-34

Ο Χρυσόστομος Σαρακατσιάνος ήταν 6ος στα 100μ ύπτιο-100μ πρόσθιο και 7οςστα 200μ ύπτιο, στην κατηγορία Α45-49

Β. Σκυταλοδρομίες

3η θέση στα 4Χ50 ελεύθερο Γυναικών με τις Στέλιαρου-Αλεξάνδρου-Καμπούρογλου-Πατρώνη

5η θέση στα 4Χ50 ελεύθερο Ανδρών με τους Βολιώτη-Σαρακατσιάνο-Παπαδημητρίου-Σουγγάρη

6η θέση στα 4Χ50 μικτή ομαδική ΜΙΧΕD με Πατρώνη-Μιχαηλίδη-Παπαδημητρίου-Στέλιαρου

«Το Δ.Σ. και συγχαίρει τους βετεράνους αθλητές και αθλήτριες του ομίλου καθώς και τον προπονητή του τμήματος Λάμπρο Καρύδα, που συνεχίζουν να αγωνίζονται με τον γλάρο στην καρδιά, δίνοντας άριστο παράδειγμα στα νέα παιδιά με την αγάπη τους στην κολύμβηση και στον αθλητισμό», τονίζεται σε σχετική ανακοίνωση.