Διπλό με πεντάρα στο ντεμπούτο Δανόπουλου για Γ.Σ.Α.

Προσπάθεια του Ζαφειρίου, που σημείωσε δύο γκολ
Ο Αλμυρός επικράτησε με 2-5 του Πανιωνίου Ν.Ι. στο Βασδέκειο

Επιτυχημένο ήταν το ντεμπούτο του Γιώργου Δανόπουλου στον πάγκο του Γ.Σ. Αλμυρού, που έφυγε με το διπλό από το Βασδέκειο, νικώντας με 2-5 τον ουραγό Πανιώνιο Νέας Ιωνίας.

Δύο γκολ έβαλε ο Μπασαγιάννης, άλλα δύο με πέναλτι ο Ζαφειρίου και ένα ο Μακρής, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 0-3 ως το 53’, να μένουν με δέκα στο 68’, αλλά ο Πανιώνιος δεν κατάφερε κάτι περισσότερο από το να μειώσει δύο φορές σε 1-3 και 2-4.

Το φιλμ του αγώνα

15’ δοκάρι σε σουτ του Τσιάτσιου εκτός περιοχής

16’ σουτ του Κιπτίου απέκρουσε ο Κοντογεωργάκης

17’ ΓΚΟΛ 0-1 με σουτ εκτός περιοχής του Μπασαγιάννη

50ΓΚΟΛ 0-2 με πλασέ εντός περιοχής του Μπασαγιάννη

52’ διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι σε χέρι αμυντικού του Γ.Σ.Α.

53’ ΓΚΟΛ 0-3 το σουτ του Μακρή εκτός περιοχής κατέληξε στα δίχτυα, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν διαφορά τριών τερμάτων

56’ η κεφαλιά του Βαρελόπουλου έφυγε λίγο άουτ μετά από φάουλ του Δημητρίου

68’ ΚΟΚΚΙΝΗ ο τερματοφύλακας του Γ.Σ.Α. Κοντογεωργάκης αντίκρισε την κόκκινη κάρτα, γιατί έπιασε την μπάλα εκτός περιοχής, κι έτσι οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν με δέκα

70’ ΓΚΟΛ 1-3 από το φάουλ που δόθηκε στην αποβολή Κοντογεωργάκη, ο Κανιούρας είδε τον νεοεισελθόντα Βέτσικα να αποκρούει ασθενώς στην εκτέλεσή του, αλλά πήρε το ριμπάουντ ο Βαρελόπουλος και με πλασέ μείωσε

74’ ΓΚΟΛ 1-4 εύστοχο πέναλτι του Ζαφειρίου, που δόθηκε για μαρκάρισμα του Ζακυνθινού στον Καραγεωργόπουλο υπό τις έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων, καθώς το πέναλτι ήταν τουλάχιστον αμφισβητούμενο

80’ μεγάλη ευκαιρία του Καραγεωργόπουλου, που νικήθηκε σε φάση τετ-α-τετ από τον Χατζηαντωνίου μετά από αριστερό πλασέ που επιχείρησε εντός περιοχής

81’ ΓΚΟΛ 2-4 ο Σουλάι από θέση μέσα αριστερά  ανάμεσα από πέναλτι και μικρή περιοχή έκανε το αριστερό πλασέ, η μπάλα έφυγε από τα χέρια του Βέτσικα και Πανιώνιος μείωσε εκ νέου τη διαφορά στα δύο γκολ

87’ άστοχο πλασέ στην κίνηση από το ύψος της μικρής περιοχής του Ζαφειρίου μετά από γύρισμα του Σώκου

89’ ΓΚΟΛ 2-5 πέναλτι του Ζάγκα που τράβηξε τον Μπασαγιάννη εντός περιοχής. Το πέναλτι μετέτρεψε σε γκολ ο Ζαφειρίου, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα

91’ ο Βέτσικας μπλόκαρε το πλασέ του Σουλάι

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ: Χατζηαντωνίου, Βαρελόπουλος, Σταμάτης, Ζακυνθινός (75’ Καραΐσκος), Ζάγκας, Δημητρίου, Κιπτίου, Μαρούφ (61’ Ανγκόλι), Σουλάι, Κανιούρας, Καρμαγάλος

Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ: Κοντογεωργάκης, Μαυρογένης, Γιαννακόπουλος, Ντόντα, Χατζηλιάδης, Φιλοσόγλου (82’ Σιούτης), Μακρής (63’ Καραγεωργόπουλος), Σώκος, Μπασαγιάννης, Ζαφειρίου, Τσιάτσιος (68’ Βέτσικας)