Έφερε «τούμπα» τον Ηρόδοτο και πήρε ακόμα ένα τρίποντο η Καλλιθέα!

Η Καλλιθέα βρέθηκε πίσω στο σκορ απέναντι στον ουραγό Ηρόδοτο, στη Νέα Αλικαρνασσό, ωστόσο πέτυχε την ανατροπή μέσα σε ένα δεκάλεπτο και επικράτησε με σκορ 1-2, φτάνοντας στην πέμπτη νίκη της στην 6η αγωνιστική του νοτίου ομίλου της Superleague 2.

Η ομάδα της Νέας Αλικαρνασσού βρήκε το γκολ που την έβαλε μπροστά στο σκορ με τον στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, αλλά στη συνέχεια δέχτηκε ανατροπή μέσα σε δέκα λεπτά στο δεύτερο μέρος, με αποτέλεσμα να παραμείνει στην τελευταία θέση με μόλις μια νίκη μετά από έξι ματς.

Στο 45′ ο Έλιο Τζούνιορ με κεφαλιά άνοιξε το σκορ, αλλά στο 50′ ο Ομάρ Καμπρέρα Σαντάνα έκανε το γέμισμα και ο Γιώργος Σαρρής στην προσπάθειά του να διώξει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κρόστα.

Στο 61′, η Athens Kallithea έφερε «τούμπα» το ματς. Και πάλι δημιουργός ήταν ο Σαντάνα, ο οποίος εκτέλεσε κόρνερ και ο Γιάννης Λουκίνας με κεφαλιά πέτυχε την ανατροπή.

Νωρίτερα η Κηφισιά συνέχισε το αήττητο σερί, καθώς νίκησε δύσκολα με 1-0 στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων τον ΟΦ Ιεράπετρας και έκανε το 6Χ6.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής του νοτίου ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2:

Κηφισιά – ΟΦ Ιεράπετρας            1-0

Ηρόδοτος – Καλλιθέα 1-2