Επικράτησε 70-46 του Γ.Σ. Αλμυρού η Νίκη (pics)

Φάση με πρωταγωνιστή Κουτίνα στο φιλικό Νίκη-ΓΣΑ

Η Νίκη επικράτησε του Γ.Σ. Αλμυρού σε φιλικό αγώνα που έγινε στο κλειστό της Νέας Ιωνίας με 70-46.

Παίζοντας ωραίο μπάσκετ, με καλές συνεργασίες στην επίθεση, όπου σκόραραν και οι δέκα παίκτες που χρησιμοποιήθηκαν, και δείχνοντας αποτελεσματική και αθλητική στην άμυνα, η Νίκη ικανοποίησε με την απόδοσή της και με την ένταση που έβγαλε, αν και υπάρχουν πολύ μεγάλα περιθώρια βελτίωσης και αρκετή δουλειά να γίνει.

Από το πρώτο μέρος η διαφορά είχε ξεπεράσει τους 20 πόντους (48-26), με τον Αλμυρό, που ήταν καλύτερος στην επανάληψη και του έλειπαν οι Μπακολιάς και Βαλαμούτης, να μειώνει στο 30’ στους 16’ (59-43).

Ωστόσο, η Νίκη ανέβασε και πάλι ρυθμό στο τέταρτο δεκάλεπτο και κέρδισε με +24, ενώ στο στρατόπεδο των κυανόλευκων ίσως να υπάρχουν εξελίξεις στα μεταγραφικά ακόμη και αύριο με την απόκτηση ενός άσου και ενός σμολ φόργουορντ.