Εξαιρετικές εμφανίσεις για το κολυμβητικό τμήμα του Ο.Ε.Α.-Ν.Α.Β

Εξαιρετικές εμφανίσεις για το κολυμβητικό τμήμα του Ο.Ε.Α.-Ν.Α.Β το περασμένο Σαββατοκύριακο 3 και 4 Ιουνίου 2023 : στους αγώνες «4o  Κύπελλο ΝΟΒΑ»  που διεξήχθησαν στο Κολυμβητήριο Βόλου..

Η Αγωνιστική Ομάδα  με 24 αθλητές και αθλήτριες κατέκτησε 22 χρυσά, 14 αργυρά και 13 χάλκινα μετάλλια :

• η Δήμητρα Μαλανδρίνου 2 αργυρά στα 400-800μ ελεύθερο
  • ο Αλέξανδρος Γαβρινιώτης 2 χάλκινα στα 50μ ελεύθερο-50μ πεταλ, 4η θέση στα 200μ, 6η θέση στα 100μ ελ.

• 3η θέση στα 4Χ50 Μικτή Ομαδική Παμπαίδων Α-Β, με τους Δ.Γκατσή, Μ.Σπαθή, Χ.Θειακό,, Αλ Γαβρινιώτη

Η ΠροΑγωνιστική Ομάδα με 40 αθλητές και αθλήτριες κατέκτησε 1 χρυσό, 2 ασημένιο και 7 χάλκινα μετάλλια. Αναλυτικά :

• 8η θέση στα 4Χ50 Μικτή Ομαδική Κορ.11 ετών με τις λάχε-Βουλελίκα-Σιούρα-Κουρτέλη

Ακόμα συμμετείχαν βελτιώνοντας τους χρόνους του οι :  Ελπίδα Τσέντα, Άλμπα Λάχε, Αικατερίνη Σπαθή, Δήμητρα Σαρακατσιάνου, Ηρώ Κουρτέλη, Μυρτώ Πρασινάκη, Χαραλαμπία Μπαρτζιαλή, Λυδία Μηλιού,  Ελευθέριος Αντωνακάκης, Παναγιώτης Ζαχαρογιάννης, Θανάσης Χατζηγεωργίου, Αργύρηα Ζαπαντούλης

Το Δ.Σ. συγχαίρει τους προπονητές και τους αθλητές  και εύχεται καλή συνέχεια, εν όψει των θερινών πρωταθλημάτων !!!