Φιλική επικράτηση για τη Νίκη, 0-1 την Δήμητρα στην Ευξεινούπολη

Η Νίκη Βόλου επικράτησε με σκορ 0-1 της Δήμητρας Ευξεινούπολης. Σκόρερ της φιλικής αναμέτρησης, ο Χρήστος Τζιώρας στο 81′ με κεφαλιά, έπειτα από «γλυκιά» σέντρα του Πάνου. Ένα ματς που δεν διεκδίκησε «δάφνες ποιότητας, αλλά φυσικά αυτό δικαιολογείται μιας και οι δυο ομάδες βρίσκονται σε περίοδο προετοιμασίας.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν υποτονικό για την ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη και ουσιαστικά οι «κυανόλευκοι» δεν απείλησαν ιδιαίτερα την εστία του Σταυράκη. Στο δεύτερο μέρος η Νίκη άλλαξε όλη την ενδεκάδα της και άλλαξε και την εικόνα της μαζί. Ήταν σαφώς βελτιωμένη και πιο δραστήρια στο γήπεδο της Ευξεινούπολης, καταφέρνοντας να μετουσιώσει την υπεροχή της σε γκολ, με δράστη τον Τζιώρα στο 81′. Όσον αφορά τη Δήμητρα, φάνηκε ότι ακόμη είναι ανέτιμη και ο Στέλιος Αρσένος οφείλει να διορθώσει τα κακώς κείμενα στην ομάδα, η οποία δεν κατέγραψε κάποια τελική στο παιχνίδι. Φυσικά ελαφρυντικό αποτελεί ότι έπαιζε απέναντι σε ένα δυνατό όνομα της SL2.

Νίκη Βόλου: Αποστολίδης (30′ Γρηγοριάδης), Κυρίτσης Γ., Αλιατίδης, Τσιμπούκας, Τζοβάρας, Μέτσε, Μπόσιο, Αλτιτζής, Βασιλείου, Βλαχομήτρος, Ροχάνο

Δήμητρα: Σταυράκης, Διαμαντόπουλος, Στεφανής, Φαράντος, Θεοδωρόπουλος, Λάμπος, Βουρδάκης, Αναστασίου, Μπόλης, Κρανάς, Σιόβας

Νίκη Βόλου Β’ μέρος: Γρηγοριάδης (60′ Μπάγιτς), Γρομητσάρης, Ανδρέου, Πάνος, Χατζηκωνσταντίνου, Παναγιωτίδης, Κυριακίδης, Γκαρσία, Κάσσος, Σιατραβάνης, Τζιώρας.

Από ένα μισάωρο έπαιξαν κατά σειρά οι Αποστολίδης, Γρηγοριάδης, Μπάγιτς ενώ στο φιλικό έπαιξαν ο Αλτιτζής από την Κ-19 και ο υπό δοκιμήν από τα Τρίκαλα, Χατζηκωνσταντίνου