Iσοφάρισαν οι Μπακς, 109-103 τους Σανς

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι το Μιλγουόκι επικράτησε με 109-103 των Σανς στο Game 4 και ισοφάρισε σε 2-2.

Οι Μπακς έχοντας σε μεγάλη μέρα των Μίντλετον που σημείωσε 40 πόντους και τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να είναι κυρίαρχος στην άμυνα, έχοντας  (26 πόντοι, 14 ριμπάουντ, 8 ασίστ σε 43 λεπτά) έδειξαν χαρακτήρα μεγάλης ομάδας και πλέον τα ξημερώματα της Κυριακής θα προσπαθήσουν να σπάσουν την έδρα του Φοίνιξ και να αποκτήσουν πλεονέκτημα.

Η φάση του αγώνα έγινε όταν το σκορ ήταν 101-99 υπέρ των Μπακς. Ο Έιτον προσπάθησε να καρφώσει, αλλά ο Έλληνας φόργουορντ με εκπληκτική τάπα τον σταμάτησε.

Για τους Σανς τεράστια εμφάνιση πραγματοποίησε ο Ντέβιν Μπούκερ ο οποίος είχε 42 πόντους σε 39 λεπτά.

Τα δωδεκάλεπτα: 20-23, 52-52, 76-82, 109-103

ΜΙΛΓΟΥΟΚΙ ΜΠΑΚΣ (Μπουντενχόλζερ): Τάκερ, Αντετοκούνμπο 26, Λόπεζ 14, Μίντλετον 40 (3), Χόλιντεϊ 13, Κόνατον 11 (3), Πόρτις 3 (1)

ΦΟΙΝΙΞ ΣΑΝΣ (Γουίλιαμς): Μπρίτζες 7 (1), Κράουντερ 15 (3), Έιτον 6, Μπούκερ 42, Πολ 10, Πέιν 9 (1), Κρεγκ 4, Τζόνσον 10 (2)