Κένταυρος ΝΠ- ΕΛ Νηλέας 2-4

Σε ένα ωραίο παιχνίδι ανάμεσα σε δύο πολύ καλές ομάδες, ο Νηλέας επικράτησε με 2-4 του Κενταύρου ΝΠ. Ο Γκογκινούδης ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Κυριάκου Κοκκινάκη και αυτός ήταν ο σκόρερ στο πρώτο γκολ στο 10’ μετά από κεφαλιά-πάσα του Ασλάνογλου. Πέντε λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Σεφέρι Αμαρίλντο, μετά από ασίστ του Βαγγέλη Γώγου, για να πάρει και πάλι το προβάδισμα ο Νηλέας με σουτ του Κουβαρά έξω από την περιοχή. Το 1-3 έγινε με πλασέ του Γκογκινούδη μετά από πάσα του Κουβαρά, με τους γηπεδούχους να ισχυρίζονται ότι ο βοηθός έδωσε φάουλ στους φιλοξενούμενους, το οποίο σύμφωνα με τους ίδιους έπρεπε να σφυριχτεί υπέρ τους. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Κένταυρος κέρδισε πέναλτι και το εκτέλεσε εύστοχα ο Αλέξανδρος Γώγος, για να διαμορφωθεί το τελικό 2-4 με πλασέ του Κατσίμπαλη –στην αμέσως επόμενη φάση- μετά από πάσα του Γκογκινούδη. Στο 80’ αποβλήθηκε ο Ασλάνογλου με δεύτερη κίτρινη κάρτα για διαπληκτισμό με τον προπονητή του Κενταύρου, ο οποίος, επίσης, αποβλήθηκε.