Νέα ήττα με ανατροπή για τον ΓΣ Αλμυρού

Αν και έκανε ένα εκρηκτικό ξεκίνημα στο πρώτο δεκάλεπτο, ο ΓΣ Αλμυρού συνέχισε με δεύτερη ήττα στο πρωτάθλημα της Εlite League 2, με την Καστοριά να περνάει από την έδρα του με 68-76.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν εξαιρετικό για τους Αλμυριώτες, παίρνοντας προβάδισμα 13 πόντων, αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, αφού στο ημίχρονο η Καστοριά έδειχνε να έχει βρει λύσεις, για να πάρει διψήφια διαφορά στη συνέχεια. Μάλιστα, έφτασε το σκορ στο 52-67 στα μισά της τέταρτης περιόδου, αλλά παρά τις φιλότιμες προσπάθειες του Πολίτη, που ήταν ο μόνος ουσιαστικά που απειλούσε από τη γραμμή του τριπόντου για τους γηπεδούχους, ο ΓΣ Αλμυρού έμεινε με το κίτρινο φύλλο αγώνα και χωρίς νίκη στις δύο πρώτες αγωνιστικές της Elite League 2.

Tα δεκάλεπτα: 31-18, 40-41, 52-62, 68-76.

ΓΣ Αλμυρού (Ζαρονικόλας): Κοντοστάθης 6 (2), Μαμούρας 4, Μασούρας, Παπούλιας 8, Μυλωνάς 3 (1), Αργύρης 2, Πολίτης 27 (6), Πελεκούδας 18.

Καστοριά (Καραταγλίδης): Δατσιάδης 17 (2), Χότζα 15, Δημητρόπουλος 2, Μποζίνης, Πιπερόπουλος 1, Τερσενίδης 15 (3), Κορομπίλιας 7 (1), Ντόντης, Παγάνας 4, Μπέγος 15 (2).