Πανεύκολα στον τελικό των κοριτσιών τα Εκπαιδευτήρια Βόλου «Προμηθέας»

Νίκησαν με 35-88 το Λανίτειο Λύκειο Λεμεσού στο F4 του σχολικού πρωταθλήματος μπάσκετ

Πολύ εύκολο έργο είχαν τα Ιδιωτικά Εκπαιδευτήρια «Προμηθέας» Βόλου στον πρώτο ημιτελικό αγώνα του φάιναλ φορ του σχολικού πρωταθλήματος μπάσκετ κοριτσιών.

Οι παίκτριες της Ραφαέλας Σουλτάνη και του Παναγιώτη Τύμπα νίκησαν με μεγάλη άνεση το Λανίτειο Λύκειο Λεμεσού με 88-35, έχοντας καθαρίσει το ματς από την πρώτη περίοδο ουσιαστικά, όταν και προηγήθηκαν με 28-8. Στο ημίχρονο η διαφορά είχε φτάσει στους 38 πόντους και το δεύτερο 20λεπτο ήταν τυπική διαδικασία.

Τα δεκάλεπτα: 8-28, 18-56, 25-70, 35-88

Ι.Ε. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ: Βιταλιώτη, Δαλαμάγκα, Καραστάθη, Κοτοπούλη, Μίχαλου, Νταϊάκη, Παν, Παπαζαφειροπούλου, Πίσπα, Πολύζου, Ράπτη, Σιουμουρέκη, Ε. Σουλιώτη, Μ. Σουλιώτη.